zaměstnanecký benefit
TIPY ZDRAVÍ

Zdraví jako zaměstnanecký benefit. Znáte ty nejoblíbenější?

Zdraví si přejeme na narozeniny, na svátek, když někdo kýchne, výjimkou není ani pozdrav „zdravíčko“. Dobrý zdravotní stav nám umožňuje vést plnohodnotný život bez omezení. Někteří zaměstnavatelé pochopili, že podpora zdraví představuje skvělý benefit pro zaměstnance. Jaké výhody se ve firmách objevují nejčastěji?

Češi se o své zdraví sami příliš nestarají

Češi se svým zdravím tak trochu hazardují. Vyplývá to ze zprávy Ministerstva zdravotnictví České republiky. V té se mimo jiné říká, že Češi často podceňují rizikové příznaky, které u sebe objeví, a že v populaci je poměrně nízká úroveň péče o své vlastní zdraví.V ČR lidé umírají nejčastěji na nemoci oběhové soustavy a nádorová onemocnění.

Benefit na podporu zdraví nemusí extrémně zatížit podnikatelský účet

Řada firem se rozhodla prostřednictvím programů a benefitů podporovat zdravý životní styl svých zaměstnanců. Různé konzultace a další výhody přitom nemusejí z podnikatelského účtu odčerpat tolik peněz. Jedná se například o příspěvky na různé pohybové aktivity, zvýhodněné členství do posilovny, předplacenou kartu do lékárny, ale i o konzultace s psychologem nebo koučem, jenž může pomáhat manažerům pod tlakem zvládnout stres, který má obrovský negativní vliv na celkovou pohodu a zdravotní stav člověka.

V korporátech vede prémiová lékařská péče

Mezi velmi oblíbené benefity, které zaměstnavatelé poskytují zaměstnancům, patří bezpochyby služba „lékař na dálku“. Zaměstnanec má možnost konzultovat svůj zdravotní stav s lékařem vzdáleně nebo získat e-recept. Velké korporáty nabízejí zaměstnancům i prémiovou lékařskou péči, jejíž součástí je rychlé objednání na potřebná vyšetření i preventivní prohlídky. Mezi stále oblíbené benefity patří i příspěvek na stravování.

Podpora zdraví může přilákat nové zaměstnance i udržet ty stávající

Investice firem do zdraví zaměstnanců je velmi důležitá především proto, že časy se mění, dožíváme se mnohem vyššího věku než dřív a populace stárne. Benefity zaměřující se na zdraví mohou přilákat uchazeče o zaměstnání, a do firmy tak přivést klíčové zaměstnance, zároveň v ní pomohou udržet i ty stávající. Nemocný zaměstnanec je pro firmu zátěží, a proto by mělo být v zájmu každé firmy nabízet kvalitní benefity pro podporu zdraví zaměstnanců.Koupit časopis