Krása a relaxace,  Prevence,  Problém a řešení

3 nejlepší rady pro vaše zuby

Nejlepší tipy, díky kterým můžete mít krásné a zdravé zuby i svěží dech.

Krásné a zdravé zuby zdaleka nejsou jen vaší dobrou vizitkou, kterou se můžete chlubit. Podle psychologů hezké zuby zvyšují sebevědomí a zlepšují také kvalitu života. Máte-li je takové, většinou si lépe vychutnáte jídlo, častěji se usmíváte, snáze navazujete kontakty a vedete bohatší společenský život. Co tedy pro své zuby můžete udělat?
  1. Správně a pravidelně je čistěte

Zuby se čistí dvakrát denně, nejlépe pak po každém jídle, a to alespoň tři až pět minut měkkým zubním kartáčkem, malými vibračními nebo stíravými pohyby. Pokud si zuby dokonale vyčistíme před snídaní a po snídani použijeme ústní vodu, uděláme pro svůj zářivý úsměv mnohem více, než když zuby čistíme po každém jídle. A jak poznáte, že jsou zuby správně vyčištěné? Čisté zuby jsou hladké na dotek jazykem. Nejsou „chlupaté“ ani drsné. Nejvíce jejich povrch připomíná na dotek čistý porcelán.

  1. Chraňte je před zabarvením a zubním kamenem

K udržení bílých zubů je potřebné, abyste se zbavili bakterií, které způsobují zabarvení zubů. Děje se tak například při konzumaci určitých typů jídel a nápojů, které podporují slinnou sekreci. Hlídejte si také „tmavé“ nápoje a jídlo. Nemusíte se jich úplně vzdát, ale po jejich konzumaci si vždy vypláchněte ústa vodou, vyčistěte zuby anebo použijte žvýkačku.

  1. Pečujte i o dásně

Ideální prevencí onemocnění dásní je jednoznačně důkladná ústní hygiena. Kromě zubního kartáčku je zapotřebí používání i dalších pomůcek, jako jsou třeba dentální nitě nebo mezizubní kartáčky. V případech zánětu doporučujeme používat k čištění zubní gely, ústní vody, které velmi účinně zneškodní bakterie, viry a kvasinky.Koupit časopis