Psychologie

Svátek lásky podle vašich představ

Romantický výlet, milostné hrátky, netradiční dárky – i takový může být právě váš Valentýn!

Valentýn, svátek lásky, kterému mnozí z nás nemohou přijít na chuť a argumentují tím, že přece máme krásný poetický 1. máj, lásky čas. Proč si ale neužít zamilované svátky dva? Máme pro vás několik tipů, jak prožít svátek svatého Valentýna romanticky, neotřele a vášnivě.

Město romantiky

Neseďte doma a udělejte si radost zamilovaným výletem do města Mozarta, valčíků a úchvatné architektury, umění a kaváren. Vídeň je ideálním cílem, vlakem, autobusem nebo letadlem jste tam coby dup a tím pádem budete mít mnohem víc času sami na sebe a na zážitky, které vám tato rakouská metropole nabízí. Jste-li milovníci umění, určitě zajděte do Galerie Secession, ano, to je ta proslulá bílá budova se zlatou kupolí. Vidět v ní můžete především nádherná a úchvatná díla Gustava Klimta a Egona Schieleho. Jste-li spíše mlsné jazýčky, vypravte se na jih Vídně, kde sídlí Schokolademuseum, kde se dozvíte vše o čokoládě, zúčastníte se ochutnávky a součástí vstupenky je slevový kupon na nákup v prodejně vídeňské proslulé čokoládovny Heindl, která toto muzeum provozuje. Když už jsme u pochutin, byl by hřích nezajít do Café Sachere, které najdete v budově Hotelu Sacher – a komu jinému by měl legendární Sacherův dort s kávou chutnat víc než zamilovaným!

Foto: Shutterstock

Povzbuďte svůj sexuální apetit

Kdy jindy než na Valentýna byste si měli dopřát opravdu kvalitní, nezapomenutelný a především dlouhý či několikanásobný sex. Bojíte se o váš sexuální apetit? Vyzkoušejte afrodiziaka v podobě jídel. To je přece úžasné propojení příjemného s užitečným. Rozhodně začněte čokoládou s co nejvyšším obsahem kakaa, která probouzí smyslnost. Pokud si koupíte čokoládu s obsahem chilli, budete mít navrch ještě další povzbuzující prostředek, za který chilli papričky považovaly už dávné civilizace. Dáváte-li přednost ovoci, sáhněte po jahodách (můžete kombinovat i se šampaňským), malinách nebo hroznovém vínu. Obsahují zinek, který má blahodárné účinky nejen na krásnou a kvalitní pleť, ale také podporuje sexuální výkonnost. K večeři si pak připravte ústřice nebo humra. Pokud neholdujete mořským plodům, připravte si kuřecí steak s celerovým salátem, neboť právě celer je osvědčeným stimulantem libida, a to jak pro muže, tak pro ženy.

Foto: Shutterstock

Láska v symbolech

Odpradávna byla láska projevována prostřednictvím darů, které mluvily za dárce. Zkuste to taky. Chcete-li se opravdu vytáhnout, darujte šperk s rubínem, který je symbolem lásky a vášně, nebo diamant, který bývá součástí snubních prstenů, protože vyjadřuje věrnost. Symbolem milenců a plodnosti je měsíční kámen. Výmluvná je i řeč květin. Darujete-li náruč tulipánů, podle Peršanů projevujete dokonalou a nezlomnou lásku. Petrklíč, posel jara, je symbolem pevné lásky, mládí a čistoty. Orchidej je zase květinou krásy, vášně a ženského půvabu. Když se rozhodnete darovat bílý karafiát, dáváte čistou lásku, červený karafiát má prý afrodiziakální vlastnosti a je symbolem lásky a plodnosti. Ovšem královnou v symbolice květin je červená růže, která patří bohyni lásky Venuši a vyjadřuje krásu, vášeň, naplnění, vřelou lásku a také hřejivé plameny.

V okouzlení smyslů

Lidské smysly, tedy čich, zrak, sluch i hmat, umožňují člověku prožívat jedinečné okamžiky dané chvíle intenzivně. K tomu je ideální intimní prostředí vašeho domova, a tak si užijte valentýnský den se zapojením všech lidských smyslů. Začněte už ráno snídaní do postele. Připravte si zásobu romantických filmů, kterými nepohrdnou ani muži a na které se budete v průběhu dne společně koukat. Doporučujeme Lásku přes internet s Tomem Hanksem a Mag Ryan, Dům u jezera se Sandrou Bulock a Keeanu Reevesem, Smím prosit s Richardem Gearem a Jennifer Lopez nebo Hudbu složil, slova napsal s Drew Barrymore a Hughem Grantem. Nezapomeňte také na romantickou hudbu, nejlépe Franka Sinatru nebo swingovou hudbu 30. a 40. let, při které se můžete v průběhu dne věnovat přípravám na slavností večer. Nezapomeňte ani na výzdobu a dekorace v červené barvě, která symbolizuje vášeň, ale protože je také zároveň barvou agrese, zjemněte ji růžovou, která značí ženskost a smyslnost. Byt vyzdobte květinami a svíčkami, a to nejlépe vonnými. Po ruce mějte i éterické masážní oleje na večerní relaxačně-erotickou masáž. Uvolňující jsou účinky levandule, skořice, santalového dřeva, bergamotu nebo pačuli. Po takové masáži budete nejen uvolnění, ale dopřejete si i smyslné zážitky s partnerem, které vám vzájemné dotýkání přinese.

Text: Marta Žigová, foto: Shutterstock

Darujte něco neobvyklého

Lámete si hlavu s tím, co darovat? Zapojte fantazii anebo přijměte pár našich tipů! Mluví váš milý nebo milá už dlouho o tom, že by chtěl(a) zkusit tancovat? Máte jedinečnou příležitost udělat radost a ještě ukázat, že se nevyhýbáte ničemu, co vás může ještě víc spojit – vyberte nějaký zajímavý kurz tance, který můžete darovat právě k svatému Valentýnu. Vášeň a smyslnost zažijete při latinskoamerických tancích, eleganci a noblesu zase poskytnou standardní tance. Není pohyb zrovna vaší silnou stránkou a při tanci byste se spíše trápili? Nechte si vypracovat partnerský horoskop nebo zajděte ke kartářce, nemusíte věcem mezi nebem a zemí tak úplně věřit, ale zažijete něco netradičního a možná budete ve finále překvapeni, co všechno na vás hvězdy či karty vědí. Jste-li spíše pragmatici, je právě pro vás tip na darování certifikátu na proměnu image. Celková proměna zahrnuje změnu účesu, líčení a poradenství v oblasti oblékání, ale i zdravého životního stylu. Darujete nejen jedinečný zážitek ve společnosti profesionálů v daném oboru, ale proměnou si váš miláček zvýší sebevědomí a bude spokojenější, vyrovnanější a v dobré náladě, a to už za to stojí, ne?Koupit časopis