Krása a relaxace,  Problém a řešení

Něžná péče pro drsňáky

Mužská kůže působí na první pohled mnohem silněji, pevněji a také méně zranitelně než kůže ženská. Ale péči určitě vyžaduje!

Aby mužská pleť vypadala dobře, je potřeba ji stejně jako tu ženskou udržovat hydratovanou. Zejména během zimy může chladné počasí zanechat pleť suchou a mdlou. Kromě použití vhodného krému by muži měli dbát i na pitný režim a denně vypít 8 – 10 sklenek vody. Voda je nezbytná pro všechny orgány včetně pleti. A jak si vybrat vhodný krém? Stačí se držet tří základních kritérií:

  1. Kůži, která má tendenci k akné, vyhoví nejlépe gelový prostředek.
  2. Kůži, která má tendenci šupinatět, prospěje hydratační krém.
  3. Kůže, která působí suchým, „šustivým“ dojmem a často svědí, potřebuje výživný mastný krém.

Naše rada

Alespoň v případě suché a citlivé pleti je u mužů vhodné přejít k používání krémů dvakrát denně – ráno, kdy krém pleti poskytne náležitou ochranu pro celý den, a večer pro celkové zklidnění a doplnění výživy kůže.

Čištění

Druhým zásadním krokem v péči o pleť mužů je čištění. Vzhledem ke specifikům mužské pleti by muži měli používat produkty na čištění pleti určené speciálně pro muže. Při výběru si stačí přečíst štítek na výrobku. Pro všechny typy pleti (mastnou, suchou nebo normální) existují vhodné produkty.

Naše rada

Je-li to možné, měli byste si vybírat přírodní produkty. Zpravidla neobsahují chemikálie, které mohou zejména citlivou pleť podráždit.

Holení chce čas

Holení, ať je jakkoli šetrné, vždy způsobuje podráždění kůže, které může u některých mužů vést až k citlivosti připomínající ženské kožní alergické reakce. Tento akt by se proto neměl odbývat jako rychlá denní nutnost, ale spíše jako rituál spojený také s patřičnou přípravou a následnou péčí doplněný příhodnými pěsticími prostředky. Těch je dnes na výběr takové množství a v tolika variantách, že si každý muž může vyzkoušet a vybrat to, co jeho pleti a náročnosti vkusu nejlépe vyhovuje. Právě po holení a po základním ošetření kůže vodou po holení je čas na mužský krém.Kromě standardního holicího krému a vody po holení je několik dalších kosmetických přípravků, které by muži měli pravidelně používat. Které například? Přípravky na čištění obličeje – používají se denně pro udržení čistoty a odstranění kožního mazu. Krém na obličej – pomáhá pleť hydratovat. Tělový čisticí gel – používejte gel ve sprše místo mýdla, které pleť vysouší. Gel zanechá pokožku čistou a hydratovanou. Šampon na vlasy.
Mléko na ruce a tělo – toto víceúčelové mléko může být použito na celé tělo. Pro zachování hebké pokožky používejte toto mléko každý den.
Foto: Shutterstock

Naše rada

Poměrně častou nepříjemnost představují zarůstající vousy. Pomůže pleťová voda s alkoholem, s větším a déletrvajícím zanícením je však třeba navštívit dermatologa. Má k dispozici řadu epilačních metod včetně laserové, kterými tuto nesnáz odstraní.

Obočí

I mužskému obočí někdy prospěje malé zkrocení. Srůstající obočí nad kořenem nosu působí tvrdě a dodává i mužům zbytečně agresivní pohled. S vyšším věkem zase mužům občas z obočí tu a tam trčí extrémně dlouhé a extrémně silné chloupky, které působí na každém obličeji poněkud rušivě.

Naše rada

Oba dva tyto „problémy“ přitom vyžadují jen malý zásah kosmetičky – jednoduchá úprava obočí postačí zhruba jednou za měsíc a vyjde doslova jen na pár korun. Někdy vám vyjdou vstříc i lepším kadeřnictví.

Vlasy

Ztráta vlasů vyvolává v mnoha mužích stejnou paniku jako první vrásky u většiny žen. A i když dnes existují techniky pro navracení vlasů mužům trpícím sklony k plešatosti, jsou velmi drahé a poměrně málo úspěšné. A havraní čerň, zpod které dorůstají stříbrné vlasy? Myslím, že většina žen by jen potvrdila, že mužský sex-apel spočívá v něčem dočista jiném. Jde tedy spíše o to uvědomit si, že ani barva, ani množství vlasů na hlavě nemá velký vliv na krásu a celkové charizma, jaké si člověk na své cestě životem kolem sebe postupně vytváří.

Naše rada

Nejlepší vizitkou muže jsou čisté, upravené a vonící vlasy – jejich množství nebo barvu každá žena klidně vymění za galantní chování nebo smysl pro humor.

Text: Ivana Dulková, foto: ShutterstockKoupit časopis