Novinky

Láska je podstata života

Kaczi, tedy Kateřina Kouláková, je zpěvačka, hudební skladatelka, textařka a multiinstrumentalistka. Svou osobitost, originalitu a lásku k životu přenesla i do svého debutového alba Nahá.

Vím, že hudba se má poslouchat a nikoliv popisovat, přesto se zeptám, jak byste album Nahá charakterizovala.

Já ho považuji za syrové, autentické, svébytné. Písně vyjadřují mě samotnou bez příkras. Pokouším se na lidi přenést opravdovost, kterou je těžké uchopit. Dalším významem je přijetí sebe sama bez snahy se někomu zalíbit. Texty písní v sobě nesou poslání naděje, svým způsobem chci říct, že i bolest je součástí našeho života a je třeba si ji prožít. Láska je hlavním tématem alba a zabývají se jí téměř všechny skladby. Já sama považuju lásku za podstatu našeho života. Má několik podob. Odkrývám i svou lásku k horám a přírodě, například v písni Dobrú noc z hôr, která je současně i nejnovějším klipovým singlem.

Píseň jste nazpívala s Jurajem Hnilicou. Videoklip je opravdu nádherný a s neuvěřitelně nabíjející energií. Jaké máte reakce od svých fanoušků?

Kdy natočíme něco dalšího… (smích) A to mluví vlastně za vše, máme radost, že se písnička i videoklip našim příznivcům líbí. A abychom mohli duet zpívat spolu živě, připravujeme na jaře 2022 společné turné.

Ve videoklipu se symbolicky loučíte s duší zvukaře vašeho alba Radima Mroše Vaňka. Jsou pro vás rituály, tradice či symboly důležité?

Tradice mají ve společnosti velký význam. Mně se líbí hlavně to, že nás pojí dohromady. Za nejsilnější tradici považuji Vánoce, které prožíváme snad úplně všichni. Mám tradice ráda, ale sama na nich nelpím. Rituály a symboly jsou mi určitě bližší, ty mají pro mě totiž mnohem osobnější význam.

Kaczi, vlastním jménem Kateřina Kouláková, se narodila 13. září 1991 ve Frýdku-Místku. Absolvovala ekonomické lyceum, poté byla přijata na Katedru rekreologie Univerzity Palackého v Olomouci a v roce 2013 také na Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde studovala zpěv. Hraje na klavír, kytaru, akordeon, ukulele a looper. Má za sebou nespočet vystoupení a koncertů. Pověstné jsou její koncerty a živé přenosy z královny Beskyd Lysé hory, které stejně jako videoklipy najdete na oficiálním YouTube kanále Kaczi. V říjnu loňského roku vydala svébytné debutové album Nahá, na němž balancuje mezi folkem, popem a šansonem.

CELÝ ROZHOVOR SI MŮŽETE PŘEČÍST V TIŠTĚNÉ VERZI ČASOPISU ZDRAVÍ, KTERÝ VYCHÁZÍ 23.12.2021Koupit časopis