TIPY ZDRAVÍ

Krásné nohy vyžadují péči

Všichni to známe. V zimě trochu zapomínáme na péči o naše chodidla, ale určitě se vyplatí o nohy dbát i v zimních měsících!

Jak na to? Nejlépe začít koupelí nohou například s bylinnou solí, po které je pokožka měkká a připravená na delší péči. A nyní přichází to zásadní, výživa a hydratace chodidel. Hydratační a vyživující krémy nepatří jen na obličej, ruce nebo tělo, ale také na naše chodidla. Vždy použijte na noc vyživující krém na chodidla s olivovým a slunečnicovým olejem, protože zabraňuje popraskání a nadměrnému rohovatění pokožky. Dokonale pokožku chodidel změkčí a obnoví její hladkost a pružnost.

Pokud vás trápí popraskaná kůže, použijte krém na popraskaná chodidla, který zabraňuje praskání a poškození pat. Účinně vyživuje, regeneruje a aktivní složky jako je urea nebo oligosacharidy ze sladké bílé lupiny slouží k regeneraci a restrukturalizaci pokožky. A navíc je vhodný i pro diabetiky.

Další častou nepříjemností jsou otoky a pocit unavených a těžkých nohou. Kaštanový gel na nohy s výtažkem z kaštanu koňského má zklidňující a osvěžující vlastnosti. Přírodní extrakt z kaštanu koňského je bohatý na flavonoidy, indikovaný na oteklá místa pokožky a používaný při pocitu „těžkých“ nohou. Gel chladí a pečuje o pokožku nohou, dodává pocit úlevy a relaxace.

Text: redakce, foto: archivKoupit časopis