chytré hodinky
TIPY ZDRAVÍ

Jak využít chytré hodinky na maximum?

Chytré hodinky jsou fenoménem desetiletí. Mnoho lidí si je ale pořídí, aniž by naplno využili celý jejich potenciál. Poradíme vám, jak je zařadit do každodenního života, aby investice do drahého zařízení nepřišla vniveč.

Plaťte s nimi

Jednou z nejšikovnějších funkcí chytrých hodinek je možnost bezkontaktních plateb. Podobně jako do mobilu i do svých smartwatch si můžete snadno nainstalovat údaje platební karty a rázem budete mít peněženku stále po ruce.

Placení pomocí chytrých hodinek je navíc mnohem bezpečnější než nošení hotovosti nebo používání běžné karty.

Sportujte s nimi

Chytré hodinky v sobě kombinují všechny funkce fitness náramků. Dokážou měřit:

  • tepovou frekvenci,
  • tlak,
  • kroky,
  • počet zdolaných kilometrů.

Patříte mezi vášnivé sportovce? Využijte je k měření svých výsledků i zlepšení výkonu. Díky moderním inovacím je můžete přizpůsobit téměř každému sportu, od obyčejného běhu přes plavání až po méně rozšířený golf. Naměřené hodnoty tak budou maximálně přesné a pomohou vám udržet se v té správné kondici.

Spěte s nimi

Chytré hodinky dnes dokážou měřit spánkové hodnoty (dýchání a jeho frekvenci, srdeční frekvenci, saturaci krve kyslíkem nebo pohyby těla) podobně efektivně jako kdejaká laboratoř. Naučte se s nimi spát, abyste odhalili jakékoliv odchylky. Jakmile budete vědět, co vám brání v pořádném zdřímnutí, můžete se škodlivých návyků zbavit a opět se začnete probouzet plní elánu a čerstvé energie.

Telefonujte s nimi

Není tajemstvím, že mobilní telefony jsou pro mnoho lidí až toxickým žroutem času. Neustálá lákadla v podobě sociálních sítí nebo chytlavých her zbytečně rozptylují naše životy, aniž by nám přinášela jakoukoli přidanou hodnotu. Jak ale zůstat v kontaktu se světem a zároveň se zbavit oněch rozptylovačů? Chytré hodinky jsou odpovědí. Naučte se s nimi vyřizovat rychlé telefonáty nebo prostřednictvím nich odpovídat na zprávy – a smartphone můžete nechat v tašce nebo klidně doma.

Foto: Luke Chesser/UnsplashKoupit časopis