Novinky

Dokážu se kousnout a přizpůsobit situaci

Jedním ze slov, která vystihují zpěvačku, herečku a automobilovou závodnici Olgu Lounovou, je laskavost. Podporuje nespočet charitativních projektů, aktivně se zapojuje do pomoci druhým – aktuálně i Ukrajině a lidem, kteří utíkají před válkou.

Jste odvážná a krásná žena. Co je ale podle vás tou opravdovou podstatou ženství?

Moc děkuju. Pro mě je podstatou ženství být sama sebou. A přijmout všechny svoje části. Pokud v sobě máme jemnou křehkou ženu, tak se jí nebát ukázat. Ráda pečuji, nejen o sebe, ale i o ostatní, což je také esence, která k ženě, stejně jako vášnivost, patří. Jindy je ale dobré nebát se být klidně i tou dobrodružkou. Tohle slovo se u žen moc nepoužívá a je to škoda. Mě zároveň baví umění a tvorba, což je také součást esence ženství.

Může tuto esenci formovat či posilovat i ženské přátelství?

Přátelství nebo sesterství je podstatou ženské esence. Mám to štěstí, že mám úžasné přítelkyně, jako jsou Lilia Khousnoutdinová a Lucie Vonchitzki. Lilia se vyloženě ženskou problematikou zabývá. Pomáhá ženám obecně. Tím, že je historička s uměleckou duší, tak ji zajímá sociálně kulturní dění obecně. Obě jsme silně zaměřené na lidská práva, pomoc druhým a v podstatě se snažíme o podobné věci jako je motivace, změna a štěstí druhých.

Jste nejen zpěvačka, ale také skladatelka a textařka. Kdy nebo kde se vám v hlavě rodí nejčastěji hudební nápady?

Nejtěžší je najít si čas na tvorbu. Je to zvláštní, ale musím tvořit o samotě. Ve studiu pak ty rozdělané nápady dokončuji už s někým dalším, ale když chci vytvořit novou věc, tak potřebuju samotu. Což je těžké, neustále po mně někdo něco chce. Kéž by šlo tvořit za chodu. Občas se snažím odjet někam, kde mohu být sama, ale nejčastěji tvořím do pozdních hodin v noci, protože nikdo nevolá. Jenom se pak někteří lidé diví, že občas spím ráno déle. Ale kdy jindy tvořit?

Text: Kateřina Grimmová, foto: Rebecca Foltz

Celý rozhovor se zpěvačkou, herečkou a automobilovou závodnici Olgu Lounovou a další zajímavé články si můžete přečíst v aktuálním čísle časopisu Zdraví, které bude na stáncích do 22.4. 2022.Koupit časopis