Novinky

Čím překvapíte na Valentýna?

Nemusíte být jeho příznivci, ale každá příležitost, kdy si s partnerem můžete dokázat, že se stále máte rádi, je skvělá!

Zapomeňte ale na rychle sehnaný dárek u benzinové pumpy a večer strávený sledováním televize, i když při „slavnostní“ konzumaci chlebíčků a vína. Udělejte si volno, zajistěte hlídání pro děti a vydejte se s partnerem vstříc novým zážitkům, relaxaci a romantice v průběhu prodlouženého valentýnského víkendu!

Láska na romantickém místě

Zkuste to tentokrát pojmout jinak. Nejedná se přece o klasickou dovolenou. Takže žádný penzion nebo hotel, ve kterém jste trávili předešlá léta. Láska si žádá něco jiného, neotřelého, působivého! Vyrazte na hrad, zámek, usedlost či mlýn, ze kterých jsou hotely nebo penziony – už sama tato místa dýchají romantikou. Inspirujte se nebo rovnou vybírejte na internetu, kde najdete speciální nabídku víkendů pro zamilované. Kromě pobytu v téměř královských apartmánech a samozřejmě i skvělého jídla si můžete vybrat, jak bude váš romantický víkend vypadat – buď můžete relaxovat díky všemožným druhům masáží, návštěvě sauny, perličkové lázni a podobně, nebo můžete zažít něco nového při vyjížďce na koni či při hraní bowlingu. Najdete tady nabídku víkendu na středověkém hradu či zámku, ale i ve mlýně a různé druhy od exkluzivních po klidné pobyty. Většina těchto objektů je skrytá v nádherném prostředí přírody, takže určitě využijte možnosti dlouhé procházky po neznámých místech, na které určitě nemáte v běžném denním rozvrhu čas.

Nevšední pobyty v lázních

Téměř všechna naše lázeňská zařízení nabízejí speciální wellness programy na víkend, při kterých si budete připadat jako v bavlnce. S partnerem můžete vybírat z nepřeberného množství blahodárných koupelí – přírodní uhličitou, osvěžující citrusovou nebo perličkovou. Nechybějí ani masáže od čokoládových přes aromatické až po masáž lávovými kameny. Nabít energií a zregenerovat vaše vyčerpaná těla i mysli můžete například oxygenoterapií. Wellness pobytů se netýkají přísná pravidla lázeňského stravování, takže dny strávené společnou relaxací můžete završit romantickou večeří a lahodným vínem, které vám správně rozproudí krev v žilách. Důležité je, že budete mít čas jen na sebe a ještě spolu prožijete krásné chvíle při relaxaci!

Spa a masáže

Nechce se vám jezdit do lázní, ale masáž a hýčkání byste si s partnerem rádi dopřáli, ovšem sami si na ně netroufáte? Vyhledejte speciální zařízení, která je nabízejí. Naprostou romantikou dýchá „růžový zábal“ – napřed podstoupíte celkový peeling a pak zábal ze směsi esenciálních vonných olejů, krémů a gelů s vonným výtažkem z růžových lístků. Budete se cítit odpočatí a budete si navzájem nádherně vonět. Dalším skvělým tipem je tradiční thajská reflexní masáž pro dva. Masáž je založena na vynaložené síle na tlakové body a věřte, že vás zbaví napětí a přinese zklidnění. Zážitek bude samozřejmě intenzivnější a blahodárnější právě tím, že ho prožijete společně.

Rozžhavte lásku na horách

Ať už jste milovníci zimních sportů nebo ne, zasněžené hory jsou romantické samy o sobě, a tak jsou ideálním cílem valentýnského víkendu pro dva. Horské hotely, penziony a chaloupky nabízejí i možnost pobytu jen na pár dní, tak ji využijte! Můžete vyrazit jen tak za lyžováním nebo procházkami v zasněžené krajině a dopřávat si plnými doušky pohody u svařáku a dobrého jídla. Můžete si ale vybrat speciální pobyt, při kterém vám ubytovatel nabídne relaxaci v podobě masérských služeb, sauny, vířivých koupelí a také speciálně sestavených menu, aby si na své přišel i žaludek, kterým přece prochází láska!

Nezapomeňte, že láska prochází žaludkem! Určitě si dopřejte i výjimečnou večeři. Foto: Sutterstock

Netradiční zážitky

Zcela určitě spojují! A tak máte-li nejen romantickou, ale i trochu dobrodružnou povahu a nebráníte se novým věcem a zážitkům, koukněte na web na nabídku agentur, které zprostředkovávají netradiční zážitky. Například si můžete dopřát zážitek gurmánský a objednat si thajskou kuchyni přímo k vám domů. Experti na tuto kuchyni přijedou k vám domů a připraví vám lahodné thajské pokrmy. Nejenže si pochutnáte, aniž byste se museli honit kolem plotny, ale určitě se přiučíte i něco nového. A nezapomínejme, že láska prochází žaludkem! V případě, že nebude zamrzlá Vltava, je pro vás připravena například romantická plavba historickým centrem města a jeho okolím. K tomu vám pořadatelé připraví i občerstvení ve formě švédských stolů a láhev sektu.

Valentýn doma

Samozřejmě krásný, romantikou zalitý víkend můžete prožít i v teple vašeho domova. Zkuste si ale vyrazit z kopýtka. Váš vztah za to přece stojí! Celý víkend se rozmazlujte, žádné uspěchané vstávání – až se vám bude chtít, vstanete, pak si udělejte bohatou snídani a hýčkejte se navzájem. A nic vám nebrání v tom, abyste si nedopřáli i trochu té relaxace. Zajděte si tedy do sauny, na společnou masáž nebo na výstavu, jděte na procházku po místech, na která máte společné vzpomínky. Určitě si také dopřejte slavnostní a výjimečnou večeři – vymyslete něco opravdu speciálního. Co takhle ústřice nebo jehněčí, které vám o dovolené tak chutnalo v Řecku? Nezapomeňte ani na zákusek – třeba čokoládový dort s trochou chilli (obojí zaručené afrodisiakum). Neodbývejte se ani při výběru pití – vsaďte na kvalitní vína či šampaňské. A nebojte se ozvláštnit i váš sexuální život, možná, že právě Valentýn je ten správný okamžik na to, abyste popustili uzdu své fantazii a vyzkoušeli něco nového.

Text: Soňa Zavadilová, foto: SutterstockKoupit časopis