TIPY ZDRAVÍ

Bambucké máslo: Kde se bere a jak vypadá? Poznejte zblízka tohoto všestranného hrdinu!

Bambucké máslo má svůj původ v ořeších posvátných afrických stromů. Tím ale zdaleka nekončí výčet zajímavostí, které v sobě skrývá. Přibližme si jeden z přírodních pokladů, jakým bambucké máslo bezesporu je.

Bambucké máslo a jeho původ

Bambucké máslo můžete na etiketách vidět také pod anglickým názvem shea butter. Jedná se o tuk získaný z afrického stromu máselníku a jde o všestrannou ingredienci. Využít jej můžete jak v kuchyni, tak i kosmetice. Tato bílá až nažloutlá hmota taje již s teplem našich těl, takže stačí pouze jeden dotek vaší kůží, a tato zázračná surovina ihned nabídne hydrataci, výživu a ochranný film na jejím povrchu bez zanechání nepříjemného pocitu mastnoty. Obsahuje mnoho nasycených mastných kyselin, které dodávají velké množství hydratace a nakonec i jakýsi ochranný filtr před vnějšími vlivy. Není tedy divu, že v zemích svého původu je máslo používáno jako štít před ostrým sluncem a jeho zářením. 

Zázračná surovina mnoha tváří!

Je zde mnoho oborů, kde si bambucké máslo vybojovalo svou pozici. Co se týká potravinářství, v kuchyni jej nejvíce využívají africké země, a to hlavně jako olej na vaření. U nás se pravděpodobně nejčastěji vyskytuje jako veganský zástupce másla. Místo si ale našlo dokonce i v  medicíně, a to jako báze různých léčiv – je tomu pro jeho protizánětlivé a antibakteriální účinky. Účinné je v boji proti nepříjemným následkům odřenin, spálenin a kousnutí hmyzu. Nebojte se po něm sáhnout ani při bolestech těla. Unavené klouby? Revma? Namožené svaly? S tím vším vám máslo může pomoci. Největší hvězdou je ale právě v kosmetice! Velkou roli hraje rozhodně v otázce hydratace. Ať už hledáte lék na popraskané rty, mdlou pleť postrádající výživu nebo snad suché a poničené vlasy, právě bambucké produkty nabízí šetrnou péči pro ty, jež trpí alergiemi a problematickou, zrající nebo citlivou pletí. Jako bonus přirozeně obsahuje SPF 3–4 a vitamíny, jež pomáhají proti stárnutí pokožky!

Už víte, jaký produkt, obsahující tuto surovinu, přesně potřebujete? V sekci kosmetika si určitě vyberete to pravé ořechové přesně pro vás. S bambuckým máslem se navíc dost možná trefíte i do vkusu a preferencí vašich blízkých, pro které hledáte tu správnou pozornost k obdarování.

Komerční prezentaceKoupit časopis