Krása a relaxace,  Rubriky

Zatímco spíte, kosmetika pracuje

Segment noční péče o pleť se stále rozrůstá a přináší mnohé inovace především s ohledem na negativní vlivy, kterým je naše pokožka vystavena, jako je znečištěné ovzduší, klimatizace, modré světlo a stres.

Zatímco my spíme, v organismu se spouštějí opravné a revitalizační procesy, které se odlišují od těch, které se odehrávají během dne. A tak se i noční kosmetická péče liší ve svém působení od té denní. Svou intenzitou zaměřenou hlavně na dokonalou regeneraci a výživu účinně podporuje ozdravné procesy, abychom se ráno probudili s rozjasněnou, hydratovanou a co nejvíce revitalizovanou pletí.

Večerní rituál v několika krocích

Jak jsme již mnohokrát psali, naprostým základem noční terapie je důkladné odlíčení, dočištění a tonizace pleti. Pak přichází ke slovu aplikace intenzivnějších pěsticích, hydratujících, vyživujících a regeneračních přípravků, které jsou určené právě pro ošetření v průběhu noci. Tento časový úsek je nesmírně důležitý nejen pro to, aby si pleť odpočinula, ale také aby se detoxikovala a ozdravovala. Pro opravdu dobrý výsledek použijte jako první krok po očištění séra, která podpoří účinky nočního krému či oleje. Séra navíc mnohdy doplňují krémy v cílení na rozdílné potřeby pleti. Při aplikaci, samozřejmě nejen séra, ctěte pravidlo odspoda nahoru – od dekoltu přes krk k lícním kostem a od nich nahoru ke spánkům. Kolem očí jemně vklepávejte. Séru vždy dejte alespoň 30 sekund, aby se mohlo do pleti dostatečně vstřebat, a teprve pak aplikujte další přípravky s obsahem cenných látek.

Signifikantní látky pro noční péči

Tou první je samozřejmě již dobře známá kyselina hyaluronová v různých molekulárních hmotnostech, kterou čím dál častěji doplňují či dokonce zcela nahrazují peptidy v různých formách. Některé druhy těchto chemických sloučenin organického původu tak cílí na obnovu, pevnost a pružnost pokožky, redukci vrásek, další typy peptidů působí antioxidačně a chrání před vlivy vnějšího prostředí, jiné zase obnovují funkci kožní bariéry nebo dodávají pleti hydrataci. I proto v pečujících přípravcích většinou najdete více typů peptidů. Zajímavé jsou v kosmetice i, laicky řečeno, časové peptidy, které uvolňují účinné látky přesně v ten moment, kdy je to pro regeneraci pleti nejpříhodnější. Další velmi oblíbenou ingrediencí je zlato, které napomáhá obnově tkáně, zlepšuje elasticitu, dodává energii, dopřává pleti zvláčnění, jas a vitalitu. Navíc díky svým dezinfekčním účinkům podporuje hojení ranek a jizev. V poslední době se do kosmetické péče vracejí i drahé kameny pro obnovení rovnováhy, hydrataci, detoxikaci, čištění a zpevnění pleti. Jsou voleny podle svých účinků a nejčastěji se jedná o safíry, rubíny, topazy, smaragdy či diamanty.

Dokonalá terapie

Velký hit, a to díky viditelným výsledkům, jsou noční masky. A nebojte, po jejich aplikaci nebudete muset spát na zádech, aby se vám nerozpatlaly po posteli, popřípadě aby z vás neodpadávaly kousky jílu. Noční masky se na rozdíl od klasických, které je zapotřebí smýt, rychle vsakují do pleti a nanášejí se v tenké vrstvě jako krém. Jejich kouzlo, velmi často viditelné již první ráno po použití, spočívá v tom, že v průběhu spánku pracují intenzivněji a pleti dodávají ve větších koncentracích aktivní látky. Ty po aplikaci nastupují náročnou noční směnu, aby ráno byla pleť vyživená, hydratovaná a rozjasněná. Samozřejmě ale pracují především na dlouhodobém zlepšení kvality a ozdravění pleti. K dostání jsou nejen noční masky pleťové, ale i oční či na rty.

Text: Kateřina Grimmová, foto: ShutterstockKoupit časopis