Krása a relaxace,  Problém a řešení,  Psychologie

Vyžeňte z ložnice nudu!

Jak prožívat skvělý sex, ať už jste sami, v dlouhodobém vztahu, nebo chcete poznat něco nového, co váš sexuální život okoření?

Život bez sexu by byl smutný, fádní, ale také plný komplikací. Sex není jen potěcha smyslů, ale také důležitý uvolňovač stresu, napětí, depresí a vliv má i na fyzické zdraví. V životě se ale můžeme dostat do situací, kdy je náš erotický život na bodu nula. Poradíme vám, jak jej zase vzkřísit, obohatit, okořenit a zkvalitnit.

Vliv sexu na zdraví

O tom, že sex má pozitivní vliv na zdraví člověka, není třeba diskutovat. Již staré ájurvédské spisy uvádějí, že milování je posvátný akt, při kterém se hromadí kreativní energie a že pravidelný a kvalitní sex výrazně podporuje psychické i fyzické zdraví. I ti, kteří žijí single, nebo se z jakýchkoliv důvodů dostali do situace, kdy jsou bez sexuálního partnera, by neměli zapomínat na erotiku. To platí i o těch, kteří jsou ze strany partnera tak trochu zanedbáváni. Nedostatek sexu má totiž vliv na psychickou pohodu – lidé v „celibátu“ mají větší sklony ke smutným náladám, které mohou přerůst až ve stavy blízké depresím. Absenci sexu mnozí nahrazují přejídáním, a hádejte, které jídlo vítězí. Ano, jsou to sladkosti. Je to logické – sex patří mezi činnosti, které uvolňují endorfiny známé jako hormony štěstí. Nemáte-li sex, snažíte se pocitu pohody docílit náhražkami.

Když jste sami – nezoufejte

Sebeukájení či masturbace jsou slova, která nikdo neříká rád. Tedy především v souvislosti se sebou samým, ale realita je taková, že laskání sebe sama je naprostou přirozeností každého člověka. Poznat a mít rád své tělo je podle odborníků důležité i pro erotický život s partnerem. Jen tak mu můžete sdělit, co vás vzrušuje, které dotyky jsou vám příjemné, po čem toužíte. V případě, že jste sami, můžete využít bohatou nabídku erotických pomůcek. Na výběr máte z nepřeberného množství. Pokud se rozhodnete pro nákup, volte kvalitní značky – sice si připlatíte, ale mnohem více získáte. Kromě nápaditých, ale především velmi vkusných tvarů, které často připomínají spíše designové kousky, stojí za pozornost použité materiály.


Zajímavosti
Už v pátém století před naším letopočtem jste si mohli ve starověkém Řecku koupit erotické pomůcky.
Ve Švédsku se kvalitní erotické pomůcky prodávají v lékárně. První vlaštovky jsou ale už i u nás. V síti lékáren lze objednat třeba Venušiny kuličky.
Průměrný muž dospěje ke vzrušení potřebnému pro orgasmus za 0 až 20 minut, zatímco žena potřebuje 20 až 60 minut.

Erotická kosmetika?

Ať už potřebujete vzkřísit jiskru touhy nebo chcete ozvláštnit váš milostný život, pomůže vám erotická kosmetika. Erotické masáže partnery sbližují, pomáhají jim lépe poznávat vzájemně svá těla a jsou tou nejlepší milostnou předehrou nebo úžasným relaxem ve dvou. Vonné oleje vám jistě nejsou neznámé, ale slyšeli jste už o masážních svíčkách? Jsou určeny pro intimní chvíle ve dvou. Stačí svíčku zapálit, nechat rozehřát, a pak krásně vonící masážní olej z přírodních produktů nanášet na pokožku a jemně masírovat svého partnera. Plamen svíčky zklidní vaši mysl a smyslná vůně (úžasná je kombinace vanilky, skořice, bílého květu, hřebíčku a šedé ambry) ve spojení s horkými dotyky promění každou romantickou chvíli v úchvatně vzrušující zážitek. Tím ovšem nabídka erotické kosmetiky zdaleka nekončí. Pro smyslné hrátky je ideální jedlý tělový pudr, který nanesete na partnerovo tělo hedvábným štětečkem a poté ho zahrnete vzrušujícími polibky, které by se neměly vyhnout žádné části jeho těla. Jste-li přívrženci zábavné erotiky a navíc milovníci výtvarného umění, jsou právě pro vás ideální tělové barvy, se kterými můžete naplno popustit uzdu své dotykové i estetické fantazii. Zkrátka – v milostném životě je dovoleno vše, co vám přinese radost a co vás bude bavit. Takže si hrajte a užívejte si každou slastnou chvíli.

Text: Marta Žigová, foto: ShutterstockKoupit časopis