Soutěž

V naší soutěži můžete vyhrát repelenty FORTE a BABY od Alpy!

Správná odpověď: před 111 lety.

Výherci: Monika Bačová z Králova Dvora a Zdeněk Kalaš z Bechyně. Gratulujeme!

Nenechte si pít krev – zvolte spolehlivý repelent!

Jste rádi na čerstvém vzduchu a často vyrážíte do přírody? Pak jsou repelenty vaší nezbytnou výbavou. Repelenty od ALPY vás spolehlivě ochrání před komáry, klíšťaty, muchničkami i dalším dotěrným hmyzem který odradí dřív, než si na vás troufne.

Klíště může znamenat problém.

Na rozdíl od komárů nedávají o sobě klíšťata vědět. Jejich sezóna je poměrně dlouhá a trvá od dubna až do listopadu. A proč je třeba mít se na pozoru? Klíště obecné, na rozdíl od běžného komára mírného pásma, není jen hmyz sající krev. Pokud je infikované, je přenašečem nebezpečných onemocnění jako je lymská borelióza nebo klíšťová encefalitida. To je dost vážný důvod k tomu, proč vsadit na prevenci a klíště vůbec nechytit. Jejich domovem jsou především vysoké trávy a křoviny. Proto je třeba obezřetnosti nejen při turistice, ale taky pikniku, sportu nebo procházce parkem. Mezi rizikové oblasti každoročně patří jižní Čechy, Šumava, okolí Prahy, Bruntálu a Brna, Plzeňsko, Opavsko a Podyjí.

Repelent FORTE obsahuje 28 procent účinné látky, označované jako DEET. To z něho dělá alfa samce mezi repelenty. Vyniká svým silným účinkem, a přitom nedráždí pokožku. Můžete ho bez obav nastříkat na holou kůži nebo na oděv stejně jako Repelent UNI s obsahem účinné látky 19,5 procent. A pokud nechcete aerosol, má pro vás ALPA variantu roll-on nebo gel v tubě. A nezapomeňte na děti. Už od 1 roku vaše děti ochrání baby formule se speciálním složením.

Podle čeho vybírat?

Repelentů je celá řada, vodítkem je druh a obsah účinné látky. Aby repelent fungoval, neměla by být koncentrace DEET nižší než 10%.

www.alpa.cz

Soutěžní otázka:

Podmínkou účasti v soutěži je vaše registrace a odpověď na soutěžní otázku, kterou zasílejte do 2.6.2024. Vyhodnocení soutěže proběhne do 3 – 6 týdnů.

Zasláním svých údajů potvrzujete souhlas s Obecnými ustanoveními soutěží a křížovek, více naleznete zde.

Na základě vaší účasti v soutěži budeme zpracovávat pro účely této soutěže vaše osobní data, více naleznete zde.

Na základě vašeho dobrovolného a nepodmíněného souhlasu vám můžeme zasílat informace o našich dalších soutěžích, produktech a službách. Tento souhlas není podmínkou účasti v soutěži, více naleznete zde.Koupit časopis