Novinky,  Tipy na výlety,  TIPY ZDRAVÍ

Už v pátek začíná další ročník ČEZ Lipno Sport Festivalu!

Najděte své limity, poměřte si síly s tuzemskými sportovními celebritami, a hlavně si užijte spoustu zábavy. U největší české přehradní nádrže v Lipně nad Vltavou už v pátek odstartuje 12. ročník ČEZ Lipno Sport Festivalu. A všichni účastníci se opět mohou těšit na neopakovatelný zážitek!


Roční čekání je u konce, u „jihočeského moře“ zase bude deset dní pořádný šrumec. Od pátku 11. srpna do neděle 20. srpna se uskuteční největší sportovní akce v regionu, která už ovšem jeho hranice dávno přerostla. „Každý ročník ČEZ Lipno Sport Festivalu chceme být lepší než před rokem. Program je nabitý nejenom sportem, ale i kulturou. Jsem přesvědčená, že máme připravený nejlepší festival v historii,“ slibuje ředitelka celého sportovního festivalu Kateřina Neumannová. Právě olympijská šampionka v běhu na lyžích bude tradičně jednou z celebrit, které se do celé akce aktivně zapojí. Opět nebude chybět na startu cyklistického závodu ČEZ Kolem Lipna, při kterém si účastníci mohou vybrat mezi dvěma tratěmi (60 km a 20 km). Zatímco loni byl největší hvězdou hokejista Jaromír Jágr, letos po něm převezme štafetu jeho naganský parťák Dominik Hašek. „Cyklistika pro mě byla během kariéry ideálním doplňkovým sportem, a i teď se rád jedu projet na kole,“ prozradil legendární „Dominátor“, který se pravidelně účastní závodů na horských kolech. Všichni fanoušci si s ním teď mohou porovnat svoji vlastní zdatnost!


Jak na to?

Jednoduše: až do dne každého ze závodů se lze průběžně přihlašovat na stránkách www.lipnosportfestival.cz nebo v Activ pointu v místě konání festivalu. Hlásit lze i týmy a bojovat o zajímavé ceny!


A určitě to bude stát za to!

Po Haškově boku se už tuto sobotu na startu cyklistického závodu objeví třeba biatlonová hvězda Gabriela Soukalová, nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek či vodní slalomáři Vít Přindiš, Lukáš Rohan a Amálie Hilgertová. Kondiční dril před startem sezony si na kole zpestří i volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko, z Ameriky dorazí i prachatická rodačka Kateřina Nash. „Pojedeme na kole s maminkou, takže si jedu spíš užít, ne závodit,“ smála se všestranná sportovkyně, která brala medaile na běžkách, horském kole i v cyklokrosu. A přesně o tom lipenský festival je: nejen trhat rekordy, ale hlavně si naplno užít sport a zábavu! Mimochodem, na startu se objeví i cyklista Karel Vacek, jezdec profi týmu Corratec, který obsadil druhé místo v jedné z etap letošního Gira d´Italia.

Text: redakce, foto: ShutterstockKoupit časopis