Soutěž

Škola volá: jak posílit imunitu dětí před začátkem školního roku? Soutěžte s námi o balíček pro dětskou imunitu!

Správná odpověď: jahoda a třešeň.

Výherci: Markéta Holubová z Jindřichova Hradce, Vladimír Zlámal z Varnsdorfu a Kamil Styblík z Ostravy. Gratulujeme!

Prázdninová dobrodružství jsou pro děti ještě v plném proudu, ale mnohé z nich se už těší i na své kamarády ze škol a školek. Nový školní rok se nezadržitelně blíží. Rodiče tak začínají myslet nejen na novou výbavu, ale také na období, které je každoročně náročnější pro dětskou imunitu. Děti opět přijdou do větších kolektivů a budou vystaveny první vlně podzimních virových onemocnění, některé z nich i většímu psychickému vypětí. Jak na toto období děti nejlépe připravit?

dddddddddd

Pro podporu imunity dětí doplňujte vitaminy a minerály, a navíc pečujte o rovnováhu jejich střevní mikrobioty

Správné hygienické návyky a dodržování zásad zdravého životního stylu jsou samozřejmě nezbytné i pro dětskou imunitu. Dbejte tedy u svých dětí na zdravou vyváženou stravu bohatou na vitaminy, minerály a vlákninu a dodržujte jejich pitný režim. Dětem, ale i celé rodině prospívá také aktivní pohyb na čerstvém vzduchu, stejně tak důležitý je ale adekvátní odpočinek. Dostatečný a kvalitní spánek je totiž základem pro regeneraci organismu a pozitivně ovlivňuje imunitní systém.

Pokud se vám ovšem tato doporučení nedaří dodržovat a nemáte jistotu, že vaše děti mají dostatečný denní příjem potřebných vitaminů a minerálů z přírodních zdrojů, poohlédněte se po kvalitních doplňcích stravy. Podle nedávného průzkumu přední farmaceutické společnosti STADA1 čtvrtina rodičů při doplňování vitaminů a minerálů u svých dětí volí právě kombinaci přírodních zdrojů a doplňků stravy.

V segmentech doplňků stravy 45 % rodičů nejčastěji preferuje multivitaminy a 30 % již připravený mix minerálů. Z jednodruhových vitaminů pak nejčastěji pořizují vitamin C (41 %), D (32 %), B (11 %) a z minerálů hořčík (17 %), vápník (14 %) a železo (11 %).

U dětí je vhodné podpořit střevní mikrobiotu, jelikož právě ve střevech se nachází až 70 % všech imunitních buněk. Ty ovlivňují v podstatě všechny systémy lidského organismu a celkové zdraví. Pohoda dětí tak vychází právě z tohoto orgánu.

Podle zmiňovaného průzkumu STADA2 více než třetina rodičů potvrdila, že jejich děti užívají probiotika a prebiotika v podobě doplňků stravy. Většinou však náhodně dle aktuální situace (27 %). Pravidelné užívání probiotik je ale doporučováno již od narození dítěte.

Zdraví, které letí u dětí!

Na trhu je řada doplňků stravy s vitaminy a minerály určenými pro děti. Ideální jsou ty, které nabízejí nejen komplexní složení obsahující doporučené denní dávky důležitých vitaminů pro správný fyziologický růst a vývoj dítěte, ale mají i atraktivní podobu, např. želatinových tablet a ovocné příchutě pro vybíravé dětské jazýčky.

Pro nadcházející podzimní období jsou vhodné produkty s extraktem z echinacey (třapatka nachová), tradičně používané byliny, vitaminem C a zinkem, které přispívají ke správné funkci imunitního systému. Echinacea, vitamin C, zinek a rovněž vitamin E jsou přínosné díky svým antioxidačním účinkům. Jako takové chrání buňky před oxidačním stresem způsobeným volnými radikály, jež vznikají vlivem znečištěného prostředí či vlastním metabolismem těla. Důležitá je také kyselina listová, ta s vitaminy C a B3 přispívá ke snížení únavy a vyčerpání a společně tak podporují dětskou vitalitu. Ke správnému energetickému metabolismu vašich dětí pak pomůže biotin (vitamin B7), vitamin C, B3 a B12. Prémiové značky jsou bez umělých barviv, sladidel, konzervantů, lepku a laktózy.

Tip: Marťánci Gummy s echinaceou (s ovocnými příchutěmi jahoda a třešeň)

Doplněk stravy

Probiotika: správná péče o střevní mikrobiotu a celkovou pohodu dětí

U probiotik pro děti doporučovaných na nadcházející školní období je dobré volit produkty obsahující kombinaci vybraných probiotických kmenů ideálně doplněných o vitaminy pro podporu imunity. Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému a je rovněž potřebný pro normální růst a vývoj kostí. Vitaminy B6 a C přispívají ke správné funkci imunitního systému. Probiotika vybírejte dle věkových kategorií dětí, mají totiž odstupňovaný počet živých mikroorganismů tvořících kolonie v denní dávce. Doplňování probiotik a prebiotik představuje vhodnou podporu rovnováhy střevní mikrobioty, např. při a po antibiotické léčbě. Doporučuje se též u dětí, které nově nastoupily do jeslí, školek a škol, jelikož jsou více vystaveny patogenům a rovněž si navykají na nové stravování. Narušená rovnováha přirozené mikrobioty může být příčinou průjmu, zácpy, křečí nebo nadýmání.

Pro menší děti jsou praktické probiotické suspenzní kapky, které jim můžete přidat např. do vlažného nápoje. U starších dětí se podávají vysypávací tobolky, nebo lze tobolky užívat přímo. Obsah vysypávací tobolky lze přidat přímo do vody nebo smíchat s mlékem či jiným jídlem pokojové teploty. Probiotika se doporučují užívat během jídla.

Doplněk stravy

Tip: Pro novorozence, batolata a děti školkového věku volte Biopron Baby + (unikátní kombinace 2 probiotických kmenů a vitaminu D3, 2,5 miliardy CFU3 v denní dávce)

Pro předškolní a školní děti volte Biopron Kids+ (unikátní kombinace 4 probiotických kmenů a vitaminů B6 a C, 3 miliardy CFU3 v denní dávce)

Pro starší školní děti volte Biopron 9 Immunity (unikátní kombinace 9 probiotických kmenů, vitaminu D3 a probiotik, 9 miliard CFU3 v denní dávce)

1), 2) Výzkum byl proveden v březnu 2023 agenturou STEMMARK na reprezentativním vzorku české dospělé populace o velkosti 1 000 respondentů.

3) Počet živých mikroorganismů tvořících kolonie


Soutěžní otázka:

Podmínkou účasti v soutěži je vaše registrace a odpověď na soutěžní otázku, kterou zasílejte do 27.8.2023. Vyhodnocení soutěže proběhne do 3 – 6 týdnů.

Zasláním svých údajů potvrzujete souhlas s Obecnými ustanoveními soutěží a křížovek, více naleznete zde.

Na základě vaší účasti v soutěži budeme zpracovávat pro účely této soutěže vaše osobní data, více naleznete zde.

Na základě vašeho dobrovolného a nepodmíněného souhlasu vám můžeme zasílat informace o našich dalších soutěžích, produktech a službách. Tento souhlas není podmínkou účasti v soutěži, více naleznete zde.Koupit časopis