Krása a relaxace,  Prevence

Nikdo nechce vrásky!

Několik tipů, které vám pomohou zatočit s vráskami.

Zcela zabránit vzniku vrásek nedokáže ani ta nejlepší kosmetika. Nicméně dokáže jejich tvorbu výrazně oddálit, zpomalit, a také je důkladně zamaskovat. Ověřeným způsobem jak vznik vrásek oddálit je ale především prevence. Nečekejte proto na okamžik, kdy se první vrásky objeví, a začněte jednat!

Rozmazlujte se

Dopřejte si jednou do měsíce kvalitní ošetření pleti u kosmetičky. Ta pleť vyčistí a podle potřeby ošetří. A protože se vaše pleť s věkem mění, dobrá kosmetička vám zároveň doporučí vhodné přípravky, které byste měla používat.

Důkladně pleť hydratujte

Aby pokožka byla stále pružná, je třeba dodávat jí dostatek vody. A to zevnitř (dostatečný pitný režim) i zvenku (hydratační krémy). Ideální je pít po douškách a pravidelně v průběhu celého dne. Doporučují se bylinkové a ovocné čaje, voda, neperlivé minerální a stolní vody s nízkým obsahem solí, šťávy z čerstvého ovoce a zeleniny.


Co si pamatovat
Pro každý věk a každý typ pleti jsou speciálně určené kosmetické řady. Většina výrobců se zaměřuje na péči o vrásky už od 25–30 roku věku. To je období, kdy prudce klesá v pokožce kolagen a elastin a je nezbytné je tělu dodávat. A nezapomeňte: Jestliže si chcete uchovat pleť dlouho mladou, vyhýbejte všemu, co podporuje její stárnutí. Hlavně stresu, kouření, alkoholu a nedostatku spánku! Vyhněte se i častému opalování, které pleť poškozuje a nahrává vzniku hlubokých vrásek. Foto: Shutterstock

Zvlášť pečujte o okolí očí

Citlivá pleť v okolí očí vyžaduje s věkem stále více pozornosti. Důraz klaďte na jemné odličování očních partií, abyste jemnou pokožku zbytečně nevytahovaly. Používejte speciální kosmetiku určenou pro péči o oční okolí. Ověřeným receptem na unavené oči je čajový obklad. Stačí si na zavřené oči přiložit vlažné sáčky zeleného čaje.

Jak může pomoci estetická medicína

Estetická medicína nabízí hned několik způsobů odstranění vrásek nebo zpomalení jejich vzniku. Můžete například podstoupit léčbu botulotoxinem, který na čas paralyzuje vybrané skupiny nervů a odstraní vrásky. Aplikaci botulotoxinu je ale nutné pravidelně opakovat. Další možností jsou intradermální implantáty, jako například kyselina hyaluronová, která vyplní prostor pod vráskou a pleť se tak vypne. I tady je ale potřeba celou proceduru po nějakém čase opakovat. Při laserové rejuvenaci se zase o odstranění vrásek postará k laserový paprsek nebo paprsek intenzivního pulzního světla. Stále více žen si troufá i na facelift, metodu, při které plastický chirurg v celkové narkóze pleť vypne.

Text: Ivana Dulková, foto: ShutterstockKoupit časopis