Krása a relaxace,  Rubriky

Krásné řasy a obočí

Co jim dopřát, aby nejen dobře vypadaly, ale zároveň byly v kondici?

Odpověď je vlastně velmi jednoduchá: Správně zvolené, nejlépe přírodní ingredience! Ty se postarají o výživu, ochranu a hydrataci a podpoří zdravý růst obočí i řas a také vitalitu. A které látky jsou v tomto případě těmi, jež přispějí k jejich kvalitě a zároveň i kráse?

Ať už v pečujících produktech, jako jsou séra, kúry či kondicionéry, nebo v těch dekorativních, je na první místo řazen ricinový olej, který podporuje růst řas i obočí a díky obsahu kyseliny ricinoleové je vyživuje, posiluje a hydratuje, čímž brání jejich poškození. Podobné účinky mají i oleje jojobový, slunečnicový a mandlový. Arganový olej dokonale zpevňuje, zabraňuje lámání a vypadávání. Možná jste ale nevěděli, že například organická šťáva z malin pomáhá zlepšovat vzhled a kondici řas a výtažek z bambusu je regeneruje a posiluje. Důležité jsou také vitaminy E, B-komplex, D-panthenol, aminokyseliny či biotin, který zpevňuje, vyživuje a předchází narušení.

Ricinový olej podporuje růst řas i obočí a díky obsahu kyseliny ricinoleové je vyživuje, posiluje a hydratuje, čímž brání jejich poškození !

Přirozené, ale upravené

Špatně nebo zcela vytrhané obočí či jeho domalovávání tak říkajíc na Marfušu je již několik let passé a doufejme, že výhledově upadne v naprosté zapomnění. To ovšem neznamená, že obočí by nemělo být upravené a chic! Obličeji totiž dodává výraz a styl. Stále je v kurzu obočí vyčesané nahoru pomocí kartáčku. Objem, texturu, definici a zvýraznění pak dopřejí pera, která působí jako microblanding a jsou ideální i pro ty, kterým chloupky na některých místech nerostou, ale také speciální gely či řasenky, vosky čiré i barevné, jež se nanášejí pomocí zešikmeného štětečku, stejně jako stíny na obočí a klasické tužky. Ať už zvolíte kteroukoliv variantu, myslete na to, že obočí se nemaluje jako jednolitá linka, ale krátkými tahy. Při výběru odstínu zohledněte nejen barvu vlasů, ale také tón pleti, aby nedošlo k tvrdému kontrastu, který přidává roky a ani nevypadá esteticky.

Glamour i něžné

Přesně takové můžete mít řasy. Je jen na vás, zda zvolíte look rafinovaně přirozený nebo dramatický. Kromě barvy a textury je pro výsledný vzhled důležitý kartáček. Objem dodá kartáček hustý s mnoha jemnými štětinkami. Užší a špičatější se pak postará o prodloužení. Potřebujete-li řasy natočit, ale také prodloužit, je ideální spirálovitý kartáček. Neméně důležitá je i technika nanášení řasenky. Začínejte u kořínků řas, kde s kartáčkem jemně zavibrujete a mírnými pohyby cikcak jej táhněte nahoru. Pokud chcete řasy více zvýraznit, řasenku vrstvěte, ale tak, že ji nanesete na jednom oku, přejdete na druhé a s další vrstvou se vrátíte k prvnímu a následně druhému oku. Používejte jenom kvalitní řasenku, která nedělá žmolky.

Text: Kateřina Grimmová, foto: Shutterstock a archiv firem

Organická šťáva z malin

pomáhá zlepšovat vzhled

a kondici řas

a výtažek z bambusu

je regeneruje a posiluje!Koupit časopis