Krása a relaxace,  Pohyb a kondice,  Prevence,  Problém a řešení

Jak na celulitidu

Několik jednoduchých zásad, které vám pomohou zbavit se pomerančové kůže!

Zbavte se těsného prádla a oblečení

Zabraňuje totiž volnému proudění krve a lymfy v těle. Děje-li se tak výjimečně, tělo se s tím vyrovná, děje-li se tak ale ve jménu krásy denně, stane se nakonec i tato relativní maličkost v budoucnu spouštěčem zdravotních komplikací i s viditelnými důsledky.

Omezte kouření, alkohol a kávu

Kouření bylo ženským módním hitem naposledy v předválečné době. Cigareta v ruce současné ženy symbolem úspěšného a spokojeného života určitě není. Alkohol a káva slouží člověku ku prospěchu pouze v případě výjimečné konzumace. Jinak je tato „trojka“ velkým nepřítelem krásy.

foto: Shutterstock

Vynechte diety, ale změňte jídelníček

Odborníků na zdravé stravování máme mnoho, stejně jako jejich často radikálně se lišících názorů na to, co je dobré a co není. Ponechme je na chvíli stranou. Každý z nás přece dokáže vyjmenovat nejznámější stravovací hříchy a každý se jich tak také může vyvarovat. Stejně tak každý z nás obvykle ze zkušenosti ví, co konkrétně jemu dělá dobře a co ne. A to je dobrý základ – vyhnout se tomu nejhoršímu a řídit se reakcemi vlastního těla. Postupně můžete připojit i další a další pozvolné změny svého jídelníčku.

Hlídejte si váhu

Trpíte-li ale třeba i jen počínající obezitou, hledejte odborníka. Pokud se totiž ručička váhy povážlivě zvedá již delší dobu, může to mít tisíce různých důvodů, které je ale třeba najít, pojmenovat a řešit.

Řešte své trávicí potíže.

Dlouho zanedbávaná celulitida jde často ruku v ruce s dlouhodobou zácpou. Pomůže změna jídelníčku, důsledné dodržování pitného režimu a pohyb.

Text: Marta Žigová, foto: Shutterstock







Koupit časopis