Novinky

Češi chodí méně, než je zdravé. Podpořit je v tom má Výzva 10 000 kroků

Lidé, kteří zařazují do každodenního programu pravidelný pohyb, jsou prokazatelně zdravější a spokojenější. Své o tom vědí také účastníci výzvy 10 000 kroků, která přinesla pozitivní změnu do jejich životů.

Účastníkům pomůže najít cestu k vyváženému životnímu stylu, navrátit chůzi do běžných pracovních dní, uzavírat nová přátelství a pokořit osobní hranice. Registrovat se můžete již dnes na webu www.desettisickroku.cz. Výzva pracuje s magickou hranicí deseti tisíc kroků, což zhruba odpovídá 7,5 kilometru. Ve skutečnosti však stačí mnohem méně, a podle lékařů důležitější než objem je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí. Cílem není ujít každý den 10 000 kroků, ale vrátit pravidelnou chůzi do našeho běžného života. 

Jak to funguje

Účastníci výzvy si na začátku nastaví svůj denní cíl (tj. osobní výzva) a snaží se jej celý měsíc plnit. Ať už se rozhodnou chodit nebo běhat, všechny aktivity je možné v rámci výzvy měřit na jakémkoliv zařízení. Výzva má také vlastní aplikaci, ve které lze aktivity zaznamenávat, párovat s chytrými hodinkami, nebo prohlížet statistiky. Za nachozené kroky se sbírají body (starší a lidé s vyšším BMI jsou zvýhodněni) a účastníci mohou (ale nemusí) soutěžit za své město nebo tým (partnerský nebo až 10členný). Speciálně výzva myslí také na firmy a školy, kde spolu třídy či firemní týmy soutěží proti jiným školám a firmám, což utužuje třídní i pracovní kolektiv. 

Co se hodí vědět

Pořadatelem výzvy je neziskový spolek Partnerství pro městskou mobilitu z.s., který se zabývá tématem rozvoje udržitelné městské a regionální mobility a zvyšováním kvality veřejných prostranství. Významným spolupořadatelem akce jsou zapojená města a kraje, která pořádají lokální vyhlášení a komunikují se svými účastníky. Více informací o výzvě, jejích ambasadorech i zajímavostech o chůzi najdete na www.desettisickroku.cz. Zapojte se taky!

Registrace do podzimní výzvy začalo 1. září 2023 a další kolo výzvy startuje 1. října 2023.Koupit časopis