Chci inspirovat co nejvíce lidí

Christina Aguilera nedisponuje jen jedinečným hlasem, ale také životním nadhledem a vyrovnaností.

Snad každá žena má problém s tím, aby se brala taková, jaká je, tedy i se všemi chybami. Kdy u vás nastal ten moment, že jste se začala cítit sebevědomě a přijala samu sebe?

V každé etapě života získáváte jiné zkušenosti, máte jiné priority a učíte se z toho, co jste prožili, čím jste si prošli. Mám pocit, že jsem silnější, moudřejší a jistější žena s každým krokem, který v životě udělám. Ale kdybych měla určit konkrétní zlom, kdy jsem pochopila svou vlastní ženskou sílu, moudrost a moc, byl by to moment, kdy jsem se poprvé stala maminkou. Po narození syna Maxe jsem byla schopna uvědomit si, kdo opravdu jsem jako žena, co to pro mě znamená a co mohu nabídnout. Myslím, že každá žena může v životě nalézt své vlastní jedinečné místo, které jí pomůže cítit se opravdu sebevědomě, a pak dokáže přijmout samu sebe jako ženu.


Když žena dokáže přijmout samu sebe, je to právě to, co ji činí krásnou?

Samozřejmě! Když si uvědomíte, kdo doopravdy jste, cítíte svou ženskou sílu a začnete s ní pracovat, pak začnete zářit i navenek. Každá žena je unikátní. Objevovat vlastní jedinečnost považuji za báječné dobrodružství! Prozradím vám malé tajemství: i když se vám to možná nezdá, i já v sobě svou ženskost stále objevuji.


Jak?

Nejdůležitější je dopřát si nějaký čas jen sama pro sebe. Já například chodím na masáže a užívám si rozmazlování. V takový okamžik se naprosto uvolním a propojím se svým ženstvím.


Ještě nějak ráda relaxujete?

Kromě masáží, které opravdu miluji, mi k odpočinku stačí třeba jen obyčejná bublinková koupel. Moc ráda také sleduji staré filmy. Ale největší relax pro mě je, když mohu být doma se svou rodinou.


Co byste poradila ženám, které by chtěly být tak pěkné jako vy?

Nebojte se experimentů! Mám štěstí v tom, že jsem se nikdy nebála experimentovat s vlasy ani líčením. Naopak mě to stále uchvacuje a baví, je to pro mě jistý druh dobrodružství. Vše, co je nové, vás naplňuje očekáváním a vzrušením. A to platí nejen pro mě, ale i pro mé fanoušky, které by přece nudilo, kdybych se objevovala neustále stejná. I když co se týká barvy vlasů, tak osobně preferuji blond. Hodně se inspiruji ikonami jako Marilyn Monroe, Veronica Lane nebo Marlene Dietrich.


A můžete prozradit, co je největším tajemstvím vaší krásy?

Rozhodně to není kosmetika, tou si krásu nezjednáte, ta může vaši přirozenou krásu jenom umocnit. A jaké je moje tajemství? Snažím se udržet pleť hydratovanou a mít dostatek spánku. Odpočinek je pro krásu klíčový faktor. Také se snažím udržovat si pokožku čistou a důkladně odstranit před spaním make-up. I když cestuji, mám s sebou stále odličovací ubrousky. Vlasům dopřávám jednou týdně hloubkovou regenerační kúru.


Věnujete zvláštní péči i těm částem těla, které nejsou na první pohled vidět?

Jsem velký fanoušek tělových peelingů. Relaxační koupel, peeling a hydratační tělový krém fungují vždycky. Když potřebuji dodat barvu, sáhnu po samoopalovacím krému.


Důležitou složkou osobnosti každé z nás je vůně. Vy máte to štěstí, že je sama vytváříte. Jak takový proces vypadá?

Pro mě je nejdůležitější, abych mohla vytvořit něco, čemu opravdu věřím a co mě prezentuje v daném okamžiku v životě a kariéře. Vždy si ale vybírám vůně, se kterými se žena cítí dobře a je opravdu tím, kým je. To znamená, že přináší to nejlepší ze sebe. S každou vůní si dávám opravdu načas a maximálně se zapojuji do jejího vytváření. Věřím, že investovaný čas a smysl pro detail je to, co nás odlišuje. Jsem opravdu hrdá, že mé vůně získaly několik ocenění v mnoha zemích. To znamená, že my ženy se navzájem inspirujeme, jak se cítit smyslná a silná.


Poslední vůně, kterou jste uvedla, je Woman. Co vás inspirovalo k jejímu vytvoření?

Vždycky myslím především na ženu jako takovou, nechávám se jí inspirovat. Tentokrát jsem chtěla jít opravdu až na podstatu ženské povahy. Poodhalit tu fascinující směs jasu, smyslnosti a něžnosti, kterou všechny máme. Chtěla jsem pomoci ženám najít způsob, jak se opravdu spojit samy se sebou na hlubší úrovni, protože právě díky takovému spojení je každá žena v pohodě… a pro muže je naprosto neodolatelná! Woman je takový razantní název pro vůni, ale vyjadřuje, že je důležité mít silné sebevědomí a ženskost.


Můžete Woman popsat?

Je to velmi svůdná a, jak už jsem řekla, ženská vůně. Jejím srdcem je magnolie, která je zvláštní nejen kvůli svým ultra ženským a smyslným sametovým okvětním lístkům, ale také proto, že je to jedna z nejstarších květin na světě. Důvodem, proč je pro mě magnolie tak důležitá, je to, že je vnímána jako zdroj života a je představitelkou krásy, plodnosti, vytrvalosti a dokonalosti, a to jsou jedinečné ženské atributy. Dále se zde objevují tóny jiskřivého ovoce, například hrušky a liči, které vůni dodají svěží ženskou povahu, a také růžový pepř a bergamot. Základ patří mým oblíbeným tónům santalového dřeva, ambry a fazole tonka.


Kromě tvoření vůní, zpívání a hraní jste se také zapojila do práce pro Světový potravinový program OSN. Proč jste se rozhodla právě pro tuto pomoc?

Když jsem se dozvěděla, že téměř 850 milionů lidí trpí hladem a každých šest hodin jedno dítě v důsledku hladu zemře, moje reakce byla jediná: „Co mohu udělat pro to, abych pomohla?“ Stala jsem se velvyslankyní světového potravinového programu. Jako matka zastávám názor, že by ani jedno dítě nemělo jít spát hladové, je to pro mne nepřijatelné! A to je důvod, proč tak zapáleně bojuji proti globálnímu hladu.


Na své cestě do Rwandy v červnu roku 2013 byla Aguilera na vlastní oči svědkem následků hladovění.


Co podle Christiny Aguilery charakterizuje Christinu Aguileru?

Živelnost. Ráda riskuji a reaguji na všechno, co se děje. Pro mě osobně je nejdůležitější zůstat věrná sama sobě, svým zásadám, pak už může přijít cokoliv. Nebojím se neznámého, nikdy se nezaleknu nových výzev a ráda na ně odpovídám. Důležité pro mě také je inspirovat co nejvíc lidí. Myslím, že jsem se během života – jak soukromého, tak profesního – hodně naučila a ráda se o své zkušenosti dělím s ostatními lidmi.


Narazila jste na své soukromí. Vyrůstala jste s násilnickým otcem; jak vás to ovlivnilo?

Když jsem vyrůstala, necítila jsem se bezpečně. Pocit bezmoci je ten nejhorší na světě. Začala jsem zpívat, abych se odreagovala. Bolest z domova je to, co ve mně probudilo lásku k hudbě.


Jaký typ mužů vás přitahuje?

Mám ráda muže se smyslem pro humor. Musí mě umět rozesmát a také se musí umět postarat sám o sebe. Jsem silná žena a muž to musí akceptovat.


Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Asi vás nepřekvapí, že chci ještě nahrát hodně dobré muziky a koncertovat. Dlouho také přemýšlím o napsání autobiografie… A samozřejmě už také pracuji na nové vůni.


Text: Kateřina Grimmová,
foto: fotky vybrány z oficiálních snímků ke kampani k nové vůni Christina Aguliera Woman, foto z cesty do Rwandy Robb Dipple / Hilton Media Group.
Další informace najdete v červnovém vydání měsíčníku Zdraví.
 Zpět