Jsem opět
V KONDICI!

Cvičí, snaží se žít zdravěji a její manžel s ní. „Jirka je úžasný v tom, že všechno dělá se mnou, tudíž mi nic není zatěžko,“ říká čerstvě provdaná Iveta Bartošová.

„Princeznu jsem si kdysi zahrála v pohádce Plaváček, ale teď jí budu doopravdy,“ zasnila se Iveta Bartošová při pohledu na nádherné šaty, které jí ušil módní návrhář Josef Klír. Sešli jsme se totiž chvilku před tím, než si Iveta vzala na zámku Hluboká herce a producenta Jiřího Pomeje.

Těšíte se?

Těším. I když jsem vždycky tvrdila, že pro mne není papír důležitý, najednou mám pocit, že dělám tu nejsprávnější věc na světě, a nemám nejmenší pochybnosti, že to tak má být.

Jak k tomu došlo? Kdy jste si s Jirkou řekli, že byste se měli vzít?

Známe se spoustu let, vždyť se pohybujeme ve stejné branži, ale naše soukromé životy jely každý po své koleji. Ale pak se najednou sešly. Měli jsme oba za sebou události, které nám poněkud pochroumaly duše, a Jirka, který má dost svých vlastních starostí, mi podal pomocnou ruku. Pozval mě vystupovat na plese, který moderoval. Moc se mi sice nechtělo, ale jakýsi vnitřní hlas mi řekl, že bych jet měla…

A tam přeskočila jiskra?

Kdepak, mělo to delší vývoj, protože dlouho jsme si sami sobě žádné city nechtěli přiznat. Ale jednou jsme projížděli Čimelicemi, kde bývala filmová škola, a Jirka mi ukazoval místo, kam studenti chodili na rande. „Tak tam zaboč,“ řekla jsem mu. On se trochu zarazil, ale pak zabočil a dali jsme si první pusu.

Pak přišly zásnuby…

Ano, k tomu došlo v Dubaji, kde jsme byli na dovolené. Bylo to fajn, byli jsme tam se známými, kteří mají tak starého kluka, jako je Artur, takže se ani kluci nenudili. Tam mě Jirka požádal na terase restaurace o ruku a dal mi prstýnek. Bylo to moc krásné, dojemné, i když nebudu tvrdit, že jsem nic netušila. Doma v bulváru se totiž objevila zpráva, že Jirka vybíral zásnubní prsten, a bratr mi poslal textovou zprávu s dotazem, co je na tom pravdy. Takže jsem byla tak trochu v očekávání. Nejkrásnější na tom bylo, že Jirka také požádal o moji ruku Artura.

Co mu na to Artur řekl?

Nadšeně souhlasil. Celé předsvatební přípravy ho ohromně baví a na svatbu se moc těší. Bude mít smoking a má radost z toho všeho, co se kolem nás děje. Tak šťastného jsem ho ještě neviděla.

Jaký vlastně Jirka je?

Úplně jiný, než všichni předpokládají. Je plachý, nesmírně slušný a hlavně hrozně hodný. Je to chlap, který dokáže ženě dát najevo, že je opravdu princezna. Je romantický a já se s ním vůbec ničeho nebojím. Nikdy jsem takový pocit bezpečí neměla, jako mám s ním.

Kolik budete mít na svatbě hostů a jaká bude?

Mám velkou moravskou rodinu, Jirka zase jihočeskou, dohromady to je asi osmdesát lidí, k tomu máme hodně přátel. Takže jsme pozvali sedm set hostů, chceme, aby si to všichni užili s námi. Budu se vdávat poprvé, takže to všechno maximálně prožívám. Mám radost z krásných šatů, těším se, že mě poveze kočár tažený kladrubskými koňmi, odpovědně jsem vybírala polevy na pětipatrový dort a doufám, že bude všem chutnat, na jídelníčku se totiž objeví jihočeské speciality, moravské frgále, klobásy, slivovice...

Chystáte se na svatební cestu?

Jelikož hned druhý den po svatbě mě čeká jeden koncert za druhým, nevím, kdy na ni najdeme v nabitém programu čas, ale určitě bude a chceme ji prožít na krásném místě, kde budeme mít klid a kde se vzájemně užijeme. Určitě nečekáte, že prozradím, kam pojedeme, že?

Zkrásněla jste, může za to jenom láska?

Děkuji za kompliment, ale i když je láska mocná čarodějka, musí se jí trochu pomoci. Mám zase motivaci starat se o sebe, těší mě hezké oblečení, protože se mám pro koho hezky oblékat. A také se snažím zdravě žít. Piji mátový a zelený čaj, snažím se dostatečně spát a také se hýbu. Jirka je úžasný v tom, že všechno dělá se mnou, tudíž mi nic není zatěžko. Zkrátka cítím, že už na nic nejsem sama.

Prý jste zhubla téměř dvacet kilogramů, jak se vám to povedlo?

Když je člověk spokojený, jde to docela dobře. Jirka je se mnou solidární, a tak společně držíme jablečnou dietu, to znamená, že sníme během dne dost jablek, ale nepřeháníme to. Když si vyrazíme i s Arturem někam ven, klidně si dáme zmrzlinu v cukrárně, a když jsme si vyjeli do Jirkových rodných jižních Čech, opékali jsme na ohníčku u Vltavy špekáčky a klobásy. Bylo to skvělé a k tomu zážitku to prostě patřilo. Důležité je jíst nejméně pětkrát denně, ale lepší je šestkrát, protože jedna večeře nestačí. Tělo musí mít stále nějaký přísun, protože jinak zpanikaří a začne si okamžitě ukládat zásoby. Je ale logické, že pokrmy musí být zdravé a lehké, aby přesně takové bylo i tělo a duše.

Cvičíte?

Ano, cvičím a vůbec se hodně pohybuji, protože mám dost práce. Natáčím třiadvacáté album, koncertuji a chystám se na muzikál Mona Lisa, který podle námětu knihy Dietra Sinna zkomponoval Bohouš Josef podle scénáře Libora Vaculíka. Jsem šťastná, že producenti Divadla Broadway na mě nezapomněli a svěřili mi hlavní roli. Moc se na všechno těším, na kolegy, na režiséra Jozefa Bednárika, s nímž je radost spolupracovat. A v takovém tempu jdou kila dolů velmi rychle.

Dokončení rozhovoru najdete v říjnovém vydání měsíčníku Zdraví.

Marie FORMÁČKOVÁ
FOTO titulní Marie VOTAVOVÁ, ilustrační Marie VOTAVOVÁ, Lenka HATAŠOVÁ a Marie FORMÁČKOVÁ