Jak zatočit s kilogramy
A NEŠIDIT TĚLO

Odborníci na zdravou výživu již tradičně varují před radikálními dietami a nedoporučují ani nejrůznější detoxikační kúry, při nichž většinou hladovíme, a navíc tělo šidíme o podstatnou část živin, které nám dodávají energii. „Bohatě postačí, když se zaměříme na zdravý způsob stravování, omezíme přísun jednoduchých sacharidů a vynecháme vysokoenergetické pokrmy, jako jsou například omáčky nebo smažená jídla. K večeři bychom měli volit jídla s nízkou energetickou hustotou neboli denzitou a vysokou sytivostí. Ideální je zelenina, kterou můžeme upravovat na mnoho způsobů a kombinovat s masem, vajíčkem nebo různými druhy sýra,“ radí Katarína Jirková, specialistka na výživu a hubnutí z Institutu redukce a prevence nadváhy kompliment.


Pozor na podvodné
PŘEREGISTRACE

Všeobecná zdravotní pojišťovna se zřejmě v minulých týdnech stala terčem cíleného pokusu o poškození jejího dobrého jména. V některých regionech dostala policie sérii trestních oznámení, jejichž pisatelé tvrdí, že byli podomními náboráři bez vlastního vědomí přeregistrováni od jiné zdravotní pojišťovny právě k VZP. Protože VZP na rozdíl od konkurenčních pojišťoven nepoužívá k akvizici žádné najaté firmy a podomnímu náboru pojištěnců se obecně vyhýbá, může jít o dílo podvodníka či podvodníků!


Spermie nabudí
KOFEIN?

Podle jedné ze značně rozšířených rad má výborný vliv na početí kofein. Pánové by si podle tohoto doporučení měli přibližně dvě hodiny před aktem dopřát silnou kávu. Po kvalitním espresu prý mají být mužské pohlavní buňky maximálně vybuzené, rychlejší a úspěšnější. Podle odborníků však tato rada přirozenému procesu početí spíše škodí. Důvodem je zjištění, že ačkoliv kofein spermie zrychlí, má také vliv na jejich silnou dezorientaci! Mužské buňky se tak často stanou natolik hyperaktivními, že jejich cesta k vajíčku neproběhne úspěšně.


Varování příliš
NEPOMÁHÁ!

Nemoci způsobené kouřením v České republice každoročně zabijí více než 18 000 lidí. Celosvětově pak počet úmrtí dosahuje téměř pěti milionů. To vše i přes výrazné varovné nápisy na cigaretových krabičkách a další protikuřácká opatření. Mezi nejčastější choroby způsobené kouřením patří nemoci cév a srdce, rakovina a chronická plicní onemocnění.


Výsledky vyšetření
LEDVIN A SLINIVKY
jsou alarmující

Na konci dubna 2014 skončila druhá část preventivního programu Zdraví národa. Společnost synlab se tentokrát u české populace zaměřila na vyšetření funkce ledvin, cukrovky a některých ukazatelů týkajících se slinivky. Výsledky více než 2770 testovaných jsou přitom alarmující – každý druhý Čech neměl výsledky v pořádku!


Nechráníme se dost
PŘED SLUNCEM

Časté opalování bez dostatečné UV ochrany nebo příliš intenzivní návštěvy solárií, to jsou podle odborníků hlavní příčiny, proč jsou Češi na prvních příčkách ve výskytu rakoviny kůže v regionu střední a východní Evropy. Lépe jsou na tom dokonce i státy jižní Evropy!

FOTO: Shutterstock