CHCETE UŠETŘIT
při nákupech na internetu?

Přemýšlíte, jak ušetřit každou korunu? Vyzkoušejte slevové kódy. Co je třeba udělat, abyste získali slevový kód? Stačí navštívit pouze webové stránky, které tuto novinku nabízejí a představují „shromaždiště slev“ většiny větších obchodů, které v ČR existují. Praktická aplikace slevových kódů je velmi jednoduchá. Například na stránkách www.slevovekody.com získáte kód, který okopírujete a vložíte do objednávky. To je v podstatě všechno. „Některé slevy dokonce ani nevyžadují použití kuponu, již pouhé kliknutí na odkaz vás přenese na stránku plnou zajímavých slev,“ vysvětluje Maria Molenda z portálu Slevovekody.com.


ČESKÉ ŽENY a sex

Pohotovostní antikoncepční pilulku, která zabrání do 72 hodin po sexu nechtěnému těhotenství, by si určitě po riskantním styku okamžitě vzalo 29 procent Češek. Pilulka je v ČR dostupná v lékárnách bez receptu na občanský průkaz. Koupit ji mohou ženy a dívky starší 16 let, mladší musejí navštívit lékaře a vyžádat si recept. Než jim lékárník pilulku vydá, poučí je o správném užívání přípravku a možných rizicích.


Na receptech nově může být
MÍSTO NÁZVU LÉKU JEN ÚČINNÁ LÁTKA

Pacienti se od konce července mohou setkat se zcela novým způsobem předepisování léčivých přípravků. Na recept jim mohou lékaři psát místo firemního názvu jen účinnou látku. Vyznačit musejí lékovou formu, sílu a množství přípravku. Výběr přípravku pak záleží na dohodě lékárníka s pacientem, který má i nadále svobodnou volbu ve výběru svého léku v rámci předepsané účinné látky a její lékové formy, síly a velikosti balení. Zatím se v lékárnách objevují takto psané recepty jen ojediněle.


Jak si Češi váží
SVÝCH ZUBŮ

Z průzkumu, který nedávno iniciovala známá značka zubní hygieny Signal, vyplynulo, že 46 procent lidí chodí na preventivní prohlídky jednou za půl roku a dalších 39 procent jednou ročně. Znamená to, že 85 procent lidí bere otázku zdraví svých zubů velmi vážně a je zde vidět pozitivní trend péče o svůj zevnějšek. Pouze sedm procent lidí uvedlo, že zubaře navštěvuje nepravidelně nebo vůbec.


Může za to
ELEKTŘINA?

Intenzivní prožitky lidí, kteří se ocitli na pokraji smrti, může způsobovat silná elektrická aktivita probíhající v posledních okamžicích života v mozku. Tvrdí to američtí vědci, kteří objevili výrazné elektromagnetické vlny v mozku umírajících krys. Pokud by podobná aktivita probíhala i v lidském mozku, mohla by podle vědců vysvětlovat „ostré světlo“, o němž mluví lidé, kteří přežili klinickou smrt. O studii informoval zpravodajský server stanice BBC.


Den plný
NOVINEK

Pro všechny příznivce zdravého životního stylu, pro lidi s kily navíc a pro diabetiky pořádá společnost STOB v sobotu 19. října 2013 v ZŠ Rakovského v Praze 4 – Modřanech od 10 do 16 hodin tradiční Den zdraví. Kromě aerobiku můžete vyzkoušet i taneční aerobik, pilobox, cvičení na fitballech, tai-či, zdravotní cvičení SM system, spirals nebo různé relaxační techniky. Nebude chybět ani turnaj ve stolním tenise. V rámci Dne zdraví lze konzultovat své problémy s odborníky a zvolit si druh terapie šitý na míru. Nebude chybět ani prodejní výstava rozumných pomůcek a ochutnávky, které usnadní život lidem s nadváhou a diabetikům. Více na www.stob.cz.

FOTO: Shutterstock