Co všechno může způsobit
NADITÁ PENĚŽENKA

Také váš manžel nosí tlustou peněženku po kapsách? Upozorněte ho, že si tím nejenom ničí oděv, ale možná i zdraví. Vědci totiž zjistili, že když si člověk sedne s takovou peněženkou v zadní kapse kalhot například do auta, po nějaké době se cítí nepříjemně a má tendenci hledat si jinou polohu posedu. Bohužel každou rádoby pohodlnější polohou si zatěžuje víc a víc dolní část zad, a svá záda si tak může dokonale zablokovat. Ublížit ale může i peněženka v přední kapse kalhot. Při sezení v autě může peněženka tlačit na tepny v tříslech, což omezuje krevní oběh v této oblasti a způsobuje bolestivost, necitlivost stehna a třísel či zdravotní komplikace s pohlavními orgány.


DOKTORA
najdete i na webu

Česká lékařská komora zveřejnila na svém webu seznam 50 000 registrovaných členů. Lidé si v něm mohou najít lékaře vybrané odbornosti v blízkosti svého bydliště, zjistit jeho ordinační hodiny, ověřit jeho vzdělání a s jakými zdravotními pojišťovnami má smlouvu. Podívat se mohou také na ceník nadstandardních služeb, které lékař poskytuje.


Seznamte se
S PAPÁJOU

Tahle exotická pochoutka vůbec nevypadá na to, že v sobě obsahuje jeden z nejmocnějších trávicích enzymů, které se v přírodě vyskytují. Enzym se jmenuje papain a odpradávna se využívá kvůli svým protizánětlivým a hojivým účinkům. Původní obyvatelé Havaje aTahiti připravovali léčivé obklady především ze slupek papáji, protože v této části ovoce je koncentrace papainu největší.


Máte chuť na DOBRÉ JÍDLO,
ale nestíháte vařit?

Podívejte se na nový internetový projekt DameJidlo.cz, na němž si zákazníci mohou objednat jídlo z více než 250 restaurací. Cílem služby je přinést kvalitu a spolehlivost do rozvozu hotových jídel a bořit mýtus, že k rozvozu se hodí pouze pizza nebo sushi.


JAK SI VYBRAT?
Třeba podle loga

Logo výživově hodnotných potravin s minimem soli, cukru a nezdravých tuků se na potravinách objevuje čím dál častěji. V letošním roce přibylo několik desítek potravin, mezi nimiž naleznete i ty zcela základní. Logo Vím, co jím, vám pomůže nyní i s výběrem šunek, sýrů, cereálií, sušenek, olivového oleje i kvalitních čajů. Seznam všech označených výrobků i informace o podstatě loga naleznete na www.vimcojim.cz.


FOTO: Shutterstock