VZHŮRU NA GOLF,
milé dámy!

Ptáte se, jak vám tento snobský sport může pomoci? Podle odborníků vás golf může naučit, jak lépe řešit problémy. Další dobrou stránkou je to, že na golfu můžete nalézt cenná přátelství a novou partu. „Mnoho mých klientek golf začalo hrát tehdy, kdy něco řešily nebo je něco zásadního potkalo. Toužily se odreagovat, zapomenout. Většině z nich se ale podařilo právě díky této hře své problémy ne potlačit, ale vyřešit. Věřím, že sport a golf především je skvělá terapie pro každého a v každém věku. Mým klientkám pomohl zvládnout třeba i počínající alkoholismus,“ říká profesionální trenérka golfu Renata Brýdlová.


VEJCE VÍTĚZÍ na celé čáře

Pro lidské tělo jsou základním a nepostradatelným prvkem bílkoviny.Tím pádem je nutné, aby byly dostatečně zastoupené v naší stravě. Příjem kvalitních zdrojů bílkovin je pak ještě důležitější v případě držení redukční diety. Právě vejce lze podle vědců považovat v tomto směru za ideální potravinu. Má v sobě obrovské množství živin, a přitom obsahuje jen velmi málo kalorií (cca 80 kcal). Kromě vitaminů (A, B1, B2, B5, B6, B12, D, E a K), minerálů a lecitinu obsahuje také velké množství kvalitních bílkovin. „Jedno vejce pokryje přibližně 14 procent doporučovaného denního příjmu bílkovin,“ upozorňuje docentka Kamila Míková z Ústavu analýzy potravin a výživy.


KOLIK nás stojí krása?

Pouhá dvě procenta žen a 13 procent mužů je spokojeno se svým vzhledem. Ostatní trápí jeden a více nedostatků, přičemž celá třetina Čechů zvažuje možnost estetické operace! Nejčastěji lidé nejsou spokojeni se svým břichem (63 procent), hýžděmi (35 procent) a stehny (34 procent). Čtvrtina žen pak touží po novém poprsí a po liftingu, který by jim vyhladil vrásky. Vyplynulo to z nového průzkumu Poštovní spořitelny, který mapoval přístup Čechů k péči o sebe a to, kolik do svého zevnějšku investují.


Nový trend –
MRAŽENÍ POHLAVNÍCH BUNĚK

Již desítky let funguje program mražení a skladování embryí. V poslední době se navíc objevil trend „zálohování“ pohlavních buněk, především vajíček, které mohou být použity v případě potřeby později. Za nejúspěšnější metodu zmrazování nyní lékaři považují vitrifikaci, která nejlépe zachovává vlastnosti čerstvé buňky. „Pokud žena odsouvá své těhotenství do pozdějšího věku, považuji za vhodné zvážit kryalizaci svých vlastních vajíček. Nedostatek vajíček je totiž ve vyšším věku zásadním limitujícím faktorem pro otěhotnění,“ upozorňuje vedoucí lékař Centra reprodukční medicíny GEST MUDr. Jan Šulc.


Víme, jak na opakované
VAGINÁLNÍ MYKÓZY

Odborný lékařský časopis Česká gynekologie nedávno přinesl informaci o podpůrné léčbě opakovaných vaginálních mykóz enzymovým lékem Wobenzymem. Nejprve byly sledovány ženy, které i přes léčbu antimykotickými přípravky trpěly mykózou čtyřikrát až devětkrát za rok. Když užívaly 10 týdnů Wobenzym, zůstaly celý rok dvě třetiny z nich úplně bez mykóz. I u zbývajících žen počet mykóz výrazně poklesl. Po uplynutí dalších tří let teď bylo zjištěno, že účinek enzymů proti opakování tohoto nepříjemného onemocnění stále přetrvával. Jestliže vás tedy mykóza co chvíli obtěžuje, zkuste k dosavadní léčbě přidat Wobenzym.


TRÁPÍ VÁS ZAŽÍVÁNÍ?
Poradíme, co dělat

  • Jezte méně, ale častěji, přičemž však nezvyšujte celkový příjem kalorií. Nevynechávejte snídani; pozdě večer nejezte těžká jídla.
  • Do svého jídelníčku zařazujte potraviny bohaté na vlákninu, pět porcí ovoce a zeleniny denně, celozrnné potraviny nebo luštěniny.
  • Třikrát až pětkrát krát týdně jezte ryby.
  • Omezte příjem potravin s vysokým obsahem živočišného tuku, mastná a smažená jídla.
  • Konzumujte fermentované mléčné výrobky obsahující probiotika s prokázanými prospěšnými účinky na zdraví a zažívání.
  • Dávejte přednost libovému masu (například kuře, krůta, králík), popřípadě libovému hovězímu, vepřovému nebo jehněčímu masu.
  • Pijte dva litry vody denně a omezujte konzumaci nápojů obsahujících kofein, alkohol a cukr.
  • Nejezte ve spěchu a jídlo pomalu a důkladně žvýkejte. Žijte zdravým životním stylem, nekuřte a snažte se mít ideální tělesnou váhu.
  • Další dobré rady a užitečné informace najdete na www.hyckejtebrisko.cz

FOTO: Shutterstock