ALERGIE na pivo?

Potravinové alergie jsou stále častější a kromě vyššího počtu případů se rozšiřuje i spektrum potravin, na které byla alergie popsána. Jednou z překvapivých typů potravinových alergií je také alergie na pivo! Podle posledních vědeckých studií ale mohou u alergie na pivo naštěstí existovat i značky, které jsou pro pacienta neškodné amůže je bez obav konzumovat.


Varování

Budete-li dlouhodobě spát méně než sedm hodin denně, může se u vás zvýšit riziko výskytu depresí, vysokého krevního tlaku nebo případně problému s imunitou, tvrdí odborníci.


Příliš mnoho
SEDÍME!

Bolesti zad a pohybového ústrojí patří dlouhodobě mezi nejčastější zdravotní problémy Čechů. Potýká se s nimi téměř 300 tisíc lidí v produktivním věku. Vyplývá to z aktuálního šetření Českého statistického úřadu. Podle MUDr.Michaely Tomanové, primářky Rehabilitačního ústavu v Brandýse nad Orlicí, která se dlouhodobě věnuje léčbě nemocí pohybového aparátu, má na vzniku těchto zdravotních potíží velký podíl především sedavé zaměstnání!


HUBNUTÍ ovlivňuje
motivace i povaha

„Racionální jedinci mají mnohem větší předpoklad úspěchu, protože jsou vytrvalí, dokážou zatnout zuby a reálně si představit svoji vysněnou váhovou metu. Naopak emotivní typy často oddalují počátek redukčního programu, obávají se jeho přísných pravidel a ztráty životních požitků,“ říká Bc. Gabriela Knosová z Institutu kompliment. „Proto také mnohdy snažení ukončí předčasně a vrátí se do svých starých kolejí.“ Všeobecně se však podle ní do kategorie nejméně úspěšných lidí řadí ti, kteří se hubnout nerozhodli ze své vůle, ale na přání někoho jiného – rodičů, partnera či nadřízených v práci. Nemají totiž dostatečně silnou motivaci k dosažení stanoveného cíle.


CO SE ZDÁ vám?

Z téměř jedenáctiletého výzkumu kanadských vědců vzešlo, že zatímco mužům se častěji zdají sny o sexu, ženy naopak trápí noční můry. Mezi nejčastější noční můry patří padání, topení, pronásledování, hadi, plavání, záplavy a ztráta zubů. Muži mají nejčastěji sny erotické, aspoň jednou za čas má takové sny 85 procent mužů. Ženy nejsou výrazně pozadu, 73 procent z nich tvrdí, že má erotické snění alespoň jednou za čas.


NA DEPRESI ZAÚTOČTE
kvalitním jídlem

Deprese je často spojena se ztrátou chuti k jídlu, ale zároveň nekvalitní a nedostatečná strava může příznaky deprese prohlubovat a zhoršovat, shodují se odborníci. Proto je nutné u lidí léčících se s depresemi dbát na pravidelný a dostatečný příjem potravy, která by měla být čerstvá, pestrá a vyvážená. Zvláště důležitý je tento problém u starých lidí, kteří častěji trpí jak depresivními stavy, tak nechutenstvím nebo dokonce podvýživou.


FOTO: Shutterstock