Ano, čokoláda
NEVADÍ!

Izraelští vědci dokázali, že hubnout se dá úspěšně i při konzumaci čokoládového koláče. Právě ten je prý to nejvhodnější jídlo, jímž je záhodno ráno začít den. Dokazuje to studie, jíž se zúčastnilo 193 dospělých obézních osob. Ty, které snídaly vyváženě, přičemž si neodepřely ani čokoládový koláč, shodily nakonec víc kilogramů než lidé, kteří se ráno odbyli něčím méně hodnotným. Navíc skupina, která bohatě snídala a neodepřela si ani zákusek, později ve dne tolik netrpěla touhou po pamlscích.


KOLIK má spermií?

Řešení problémů s plodností rádi nechávají na svých partnerkách i američtí muži, aby se vyhnuli pro ně ne zrovna příjemnému vyšetření u lékaře. Nyní si ale mohou sami otestovat doma, zda mají dostatek spermií, aby mohli počít dítě. Otéto novince informovala americká média. Muži, kteří si tento test chtějí udělat, musejí sperma smíchat s tekutinou, jež je součástí balení, a pak směs nanést na testovací proužek. Pokud se na něm objeví červená čárka, znamená to, že mají normální počet spermií, tedy na jeden mililitr semena 20 milionů a více. Pokud se neukáže nic, je výsledek testu negativní.


PLUS pro českého
„turka“

Mýtus o tom, že káva připravená na tradiční český způsob je škodlivější než ostatní typy tohoto nápoje, neplatí. Obsahuje totiž zhruba stejné množství látek, které jsou pro organismus pozitivní, ale i negativní, jako například preso. Vyplývá to ze studie provedené Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze pro Institut kávy.


ZDRAVÝ JÍDELNÍČEK nadevše

Zdravá strava může podle vědců dokonce přibrzdit Alzheimerovu chorobu. Jídlo bohaté na vitaminy a ryby totiž podle nich chrání mozek před stárnutím, naopak nekvalitní jídlo má opačný efekt. U starších lidí s vyššími hodnotami vitaminů a omega-3 mastných kyselin v krvi zpozorovali totiž neurologové méně případů zhoršení mozkových funkcí a lepší mentální výkony!


Našli léky
V PITNÉ VODĚ!

Státní zdravotní ústav (SZÚ) našel ve vodovodní síti při prvním systematickém mapování pitné vody v ČR v některých vzorcích stopová množství léků, nejčastěji ibuprofenu. Avšak ze studie (provedené v letech 2009 až 2011) rovněž vyplynulo, že výskyt léčiv v pitné vodě tuzemských vodovodů je velmi vzácný a velmi nízký a není spojen s žádným zdravotním rizikem. Nulové riziko dokládá zpráva porovnáním nalezeného ojedinělého maxima ibuprofenu 20,7 nanogramu na litr vody. Člověk by při denní spotřebě dva litry vody musel pít tuto vodu 26 000 let, aby přijal dávku ibuprofenu odpovídající jedné tabletě, a tu tisíce pacientů užívají běžně. Zveřejněním studie chce SZÚ varovat před nerozumným užíváním léků a jejich nesprávnou likvidací.


Odlehčete
ZEMĚKOULI!

Dne 14. března odstartoval první projekt, který nabízí pomoc lidem s nadváhou a obezitou z celé ČR. „Chtěli bychom dokázat, že hubnout neznamená trápit se příšernými dietami. Jde o změnu životního stylu a ta vůbec nemusí být drastická. Naopak, rádi bychom ji změnili v zábavu a soutěž, v níž nakonec zvítězí nad svými kily všichni. A ti nejlepší budou ještě odměněni zajímavými věcnými cenami,“ říká Miroslav Dlouhý, jednatel občanského sdružení Sport life, které je organizátorem projektu. Do projektu Odlehčeme zeměkouli® se může přihlásit každý občan České republiky starší osmnácti let, a to jako jednotlivci nebo společně se svými kamarády, kolegy z práce či třeba zájmového spolku. Zaregistrovat se můžete na internetových stránkách www.odlehcemezemekouli.cz, prostřednictvím e-mailu s adresou registrace@odlehcemezemekouli.cz nebo SMS na telefonní číslo 731 145 739.


Stále více českých mužů vyhledává
PLASTICKÉHO CHIRURGA

Plastické estetické operace přestávají být výhradně dámská záležitost. Zatímco ještě před zhruba deseti lety operovali čeští plastičtí chirurgové až na výjimky výhradně ženy, nyní zhruba každý sedmý až pátý pacient je muž! Nejčastěji si nechávají operovat oční víčka, zájem je také o liposukci v oblasti břicha, korekci nosu či odstátých uší. Žádaným pánským zákrokem je i obřízka bez náboženského kontextu či operace zvětšených prsních žláz. A jaké důvody muže k plastické operaci vedou? „Na rozdíl od žen o ní začnou obvykle přemýšlet a řešit ji, až když mají potíže, které je obtěžují nebo stigmatizují,“ konstatuje plastický chirurg Perfect Clinic Lukáš Frajer.


FOTO: Shutterstock