To dokáže
JEN MÝDLO!

Pouhé oplachování rukou pod tekoucí vodou nestačí k tomu, aby jste zlikvidovali případné bakterie. To dokáže jen mýdlo! Mýdlo navíc obsahuje látky, které změkčují vodu a pomáhají ruce důkladně zbavit špíny. Pozor však na tuhá mýdla na veřejných toaletách. V jejich pórech a v loužičkách vody, v kterých někdy mýdla plavou, vzniká životadárná laguna pro bakterie. Mnohem hygieničtější volbou jsou mýdla v dávkovačích, proto byste jim měli dát přednost i ve své domácnosti. Pokud máte po použití mýdla suché ruce či podrážděnou pokožku, příčinou může být nevhodně zvolené pH nebo příliš agresivní parfemace. To pravé mýdlo pro sebe je zkrátka třeba hledat.


SEXEM
proti infarktu?

Není pravda, že sex lidem z pohledu srdečních příhod neprospívá. Podle kardiologů muži provozující sex pravidelně dvakrát týdně mají daleko menší riziko kardiovaskulárních onemocnění než ti, kteří se milují méně. Například muži milující se maximálně jednou za měsíc mohou mít až o 50 procent vyšší riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Vědci samozřejmě při studii brali v potaz i věk pacienta a to, zda trpí či netrpí poruchou erekce.


Co je
DIETNĚJŠÍ?

Většinou se tvrdí, že nejdietnější z alkoholických nápojů je bílé víno a že jedním z nejhorších je naopak pivo. Americký profesor Charlie Bamforth naopak tvrdí, že pivo je nápojem nejdietnějším. A čím je méně alkoholické, tím lépe. Ovšem má to jeden háček, pivo je dietnější jen tehdy, je-li ho vypito ve stejném objemu jako vína. Jinak řečeno: tři deci bílého vína jsou mnohem kaloričtější než třetinka piva. Ale když někdo tři deci vína nahradí třemi půllitry piva, kalorický obsah se vyrovná zvýšením objemu.


Za jídlem se SCUKem

Kde najít řezníka s těmi nejlepšími klobáskami? Kam do nejbližší restaurace? A není náhodou ve vašem městě tržní místo s lokální zeleninou? Odpovědět by měl nově spuštěný průvodce Scuk.cz, jehož tvůrcem je foodblogger a recenzent restaurací Martin Kuciel alias pan Cuketka. Jeho cílem je vytvořit spolehlivého a skutečně nezávislého průvodce po dobrém jídle a pití.


Nové
KALENDÁŘE

Rodiče Tobiášů, Andělínů, Ley, Dominiky a dalších jmen se mohou radovat. Už několik dní leží na pultech knihkupců a trafikantů kalendář na rok 2011 s nově zařazenými křestními jmény, která si získala oblibu. Nejvýraznější zásah do kalendářů za posledních dvacet je výsledkem snahy desítky rodičů z Královéhradeckého, Pardubického a Olomouckého kraje.


Srdeční
MONITORING

Bezdrátový systém dálkového monitorování pacientů se srdečním onemocněním Home Monitoring (domácí monitoring) oslavil deset let včasného varování pacientů a lékařů. Do dnešní doby byly po celém světě implantovány stovky tisíců defibrilátorů a kardiostimulátorů se zařízením Home Monitoring, které pacientům trpícím problémy srdečního rytmu a fibrilací přináší novou úroveň jistoty. V České republice systém sledování srdce na dálku Home Monitoring používá více než 1350 pacientů.


FOTO: Shutterstock