Co mají společného
MATEMATIKA A ČOKOLÁDA

Vědci nedávno zjistili, že konzumace čokolády může usnadnit práci s aritmetickými operacemi. Podle všeho za to mohou flavonoly, na něž je čokoláda bohatá. Ale čokoláda nejen usnadňuje matematické myšlení, ale pomáhá také udržovat na maximu psychickou a fyzickou energii. Po pozření čokolády uváděli dobrovolníci, že jsou mnohem méně unavení a psychicky vyčerpaní.


TŘETÍ zdarma

Zdravotní pojišťovny zahájily mimořádný projekt 3. dávka zdarma, který umožní jejich klientkám získat očkování proti rakovině děložního čípku za zvýhodněnou cenu. Akce potrvá do konce letošního roku. Dívky a ženy, které projeví o slevový certifikát zájem, by si měly první dávku vakcíny nechat aplikovat u svého dětského lékaře či gynekologa do 30. června 2010. Jedním z partnerů projektu se stala společnost GlaxoSmithKline, výrobce vakcíny Cervarix – vakcíny proti rakovině děložního čípku.


BIOMLÉKO
je zdravější

Dáváte-li v péči o své zdraví přednost konzumaci mléčných výrobků, pak je vhodnější volbou výrobek v biokvalitě, tvrdí odborník na biopotraviny Dr. Ing. Josef Dlouhý. Odvolává se na řadu srovnávacích studií, které prokázaly, že oproti „běžnému“ obsahuje biomléko až o 50 procent více vitaminu E, až o 75 procent více vitaminu A nebo až o 68 procent vyšší podíl omega-3 polynenasycených mastných kyselin. Právě díky těmto vlastnostem představuje podle něj biomléko přirozený způsob, jak zvýšit příjem nutričních látek.


JÓGOU pro zdraví

Cvičení jógy vás zbaví nejen stresu. Dokáže pomoci i v případě, že trpíte revmatoidní artritidou, je totiž skvělým způsobem, jak snížit bolestivost a otok kloubů. Vyplynulo to z výzkumu financovaného z Arhritis Foundation.


ŘEZNÉ RÁNY a děti

Podle statistik Pojišťovny České spořitelny byla v loňském roce nejčastěji hlášeným dětským úrazem řezná rána, přičemž nejčastěji si úrazy přivodily třináctileté až čtrnáctileté děti. Za řeznými ranami se v žebříčku nejčastěji hlášených dětských zranění následně umístil podvrtnutý kotník a pohmoždění ruky. Nejvíce dětských úrazů se tradičně stává během letních prázdnin.


Kontakt
S IMPLANTÁTEM

FN Olomouc spouští jako první v ČR nový systém, který umožní sledovat na dálku i pacienty s arytmiemi. Takzvaný CareLink je plně automatický systém, který se minimálně jednou za den spojí s implantátem v těle pacienta, a pokud zaznamená jakýkoliv problém, okamžitě o tom pošle informaci na kliniku.


FOTO: Shutterstock