Projekt
ZDRAVÉ ZUBY

Dozvědět se potřebné informace o tom, jak správně pečovat o své zuby se mohou děti i prostřednictvím projektu Zdravé zuby, který je primárně zaměřen na prevenci zubního kazu u dětí na prvním stupni základních škol. Jedná se o největší a nejdéle realizovaný projekt takového rozsahu, nejenom v oblasti prevence zubního kazu, ale v oblasti ochrany a podpory zdraví vůbec. V jeho rámci například obdrželi všechny základní školy zdarma komplexní a pro děti přizpůsobený výukový program.


KAŠEL a viry

Víte, že jedním zakašláním se do vzduchu dostane 20 000 virů v kapénkách, které měří v průměru jeden až pět mikrometrů, což je dostatečná velikost pro to, aby se v nich skrylo obrovské množství nakažlivých mikroorganismů? Podle lékařů je riziko infekce největší ve vzdálenosti do jednoho metru od ohniska, ale k nakažení může dojít i přímým dotykem s infikovaným předmětem.


VIBRACE fungují!

Dosud se odborníci na vibrační platformy a pásy nedívali s příliš velkou důvěrou, jelikož navenek lidé nijak výrazně nehubli. Podle belgické studie ale tyto stroje efektivně odbourávají tuk neviditelný. Ten je skrytý uvnitř těla, obklopuje tělesné orgány a z hlediska diabetu a chorob srdce je ještě nebezpečnější než tuk viditelný pod kůží.


Britům zabere chřipka
více času NEŽ SEX!

Tři a půl roku – tolik času stráví průměrný člověk v průběhu života chřipkou. K tomuto závěru došla Britská rada pro hygienu. Odborníci vycházeli z údajů, které naznačují, že průměrný obyvatel britských ostrovů si třikrát za rok „absolvuje“ nachlazení a jednou do roka má chřipku. Nezdá se to tak moc, ale přesto to znamená, že Britové stráví za život více času v posteli léčbou chřipky než sexuálními hrátkami s partnerkou či partnerem.


Nekupujte to!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zakázala prodej přípravku Sagirra, který podporuje erekci. Výrobek obsahuje nebezpečnou látku nor-acetildenafil, která není dostatečně prozkoumána a zatím se nepoužívá ani při výrobě léků. Z Číny dovezla společnost Zdravý životní styl z Uherského Hradiště celkem 20 000 tablet, část byla dále distribuována na Slovensko.


Foto: Shutterstock