DVĚ ZMRZLINY
denně?

Ženy, které se omezují v jídle, snižují svoji šanci na otěhotnění! Takové závěry alespoň přinesla studie amerických lékařů zabývajících se neplodností. Výzkum ukázal, že poruchy ovulace a menstruace se častěji objevují u žen, které denně jedly více než dvě jídla chudá na tuky. Naproti tomu u žen, které si dopřávaly jídlo s vyšším obsahem tuku (kupříkladu zmrzlinu) více než jednou denně, bylo riziko zmíněných poruch o celou čtvrtinu nižší.


Staronový
VYNÁLEZ

Vědci ověřovali prastaré poznatky Egypťanů, kteří užívali měď ke sterilizaci nejen vody, ale i k léčení ran a zdolávání kožních infekcí. V rámci moderně pojaté studie byly ve vybrané lokalitě namontovány měděné úchytky a sedátka na WC; měď nahradila kovová nebo plastová tlačítka na dveřích a byly instalovány i měděné kohoutky u umývadel. A výsledek? Za deset týdnů běžného provozu se počet škodlivých mikrobů snížil o 90 až 95 procent.


Cvičení
A PRÁCE

Lidé, kteří si v průběhu pracovního dne zacvičí, jsou produktivnější, šťastnější a méně vystresovaní, tvrdí odborníci. Cvičení totiž příznivě ovlivňuje nejenom náladu, ale i pracovní nasazení a organizaci času v práci. A jako by to nestačilo, ti, kdo pravidelně cvičí buď ráno před cestou do práce, nebo během polední přestávky, jsou podle odborníků také lépe připraveni vyrovnat se s tím, co se jim během pracovního dne přihodí.


PRÁCI
vám najde agent

Psychologové zdůrazňují, že čím déle s hledáním nového zaměstnání otálíme, tím těžší je se do pracovního procesu opět zařadit. Ale najít nové místo není lehké. Pokud vás už nebaví brouzdat mezi stovkami nabídek na internetu, zařiďte si „agenta“, který to bude dělat za vás. Na serveru prace.cz vyplníte jednoduchý dotazník s požadovanými kritérii a životopisem, a pokud se na internetu objeví vhodná nabídka, „agent“ vás na ni okamžitě upozorní mailem. Agent hledá práci za vás nepřetržitě, a vám proto neunikne žádná zajímavá nabídka práce.


ELEKTRONICKÝ HLÍDAČ
pitného režimu

Existuje mnoho rad, jak na pitný režim nezapomínat: zanést si upomínky do mobilního telefonu, postavit si na oči láhev oblíbené minerálky, sledovat svůj pitný režim v zápisníku. Karlovarská Korunní spustila novou webovou stránku www.korunni-silueta.cz, kde kromě jiného najdete elektronický hlídač pitného režimu, který si můžete zdarma stáhnout na plochu svého počítače. Pak už vás tento elektronický hlídač pitného režimu sám upozorní, že je třeba se znovu napít.


FOTO: Zdravie/ profimedia a archiv redakce