S KUKUŘICÍ proti stresu

Víte, že kukuřice, tato oblíbená a lehce stravitelná zelenina, obsahuje celou řadu cenných látek? Z minerálů je to draslík, fosfor, vápník, hořčík, mangan, železo a zinek, vitaminy skupiny B (B1, B3, B5, B9). Sacharidy, vláknina, bílkoviny a nenasycené mastné kyseliny tvoří dohromady výživný antistresový koktejl.


VÝVOJ HORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCE směřuje k přirozenosti

Novinkou v oblasti výzkumu je vývoj nové skupiny antikoncepce, která obsahuje přirozený estrogen – estradiol valerát. Tento estrogen se přirozeně tvoří v ženském organismu, rychle se vstřebává i odbourává. Dále má menší vliv na metabolismus jater. Tento převratný objev dává kombinované hormonální antikoncepci zcela nové možnosti pro její uživatelky, protože jim poskytuje přirozenost a bezpečí, po kterých ženy touží.


PROBĚHNĚTE SE A PŘISPĚJTE
nemocným dětem!

Společnost Tesco zve veřejnost na druhý ročník charitativního projektu Tesco Běh pro život. Letošní běh a výtěžek ze startovného a dárcovských příspěvků bude věnován Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. Zúčastnit se mohou úplně všichni bez rozdílu věku či fyzické kondice, a to včetně rodičů s malými dětmi. Kde se poběží? V Plzni (30. 5.), Brně (6. 6.), Ostravě (13. 6.), Pardubicích (20. 6.) a Praze (12. 9.). Více na www.behprozivot.cz.


Jak dlouho
CVIČÍTE?

Už pouhých 150 minut mírné aerobní aktivity týdně snižuje riziko vzniku srdečně-cévního onemocnění. Prohlásili to američtí vědci, kteří si dali tu práci a provedli studii o pohybovém režimu a jeho vlivu na zdraví. Zmíněná dávka aerobního cvičení je podle nich univerzální, protože prospívá lidem každého věku, dokonce i těhotným ženám a lidem tělesně postiženým.


POZOR na změnu

Nejvýše 60 tablet po 30 miligramech na měsíc si na chřipku a nachlazení budou moci koupit od prvního května ti, kdož dávají přednost Modafenu, Paralenu plus, Aspirinu Complex, Daleronu, Nurofenu Stopgrip nebo Panadolu Plus Grip. Tyto léky obsahují pseudoefedrin zneužívaný k výrobě pervitinu. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) je od proto zařadil do kategorie léčiv bez lékařského předpisu s omezením. Pacienti budou v lékárně předkládat průkaz.


FOTO: Zdravie/ profimedia a archiv redakce