SLUŽBA lidstvu

Americká společnost Garment Guard prokázala lidstvu ohromnou službu. Vynalezla totiž látku na spodní prádlo, která absorbuje jakýkoliv pach. O novinku na trhu je navíc obrovský zájem. Materiál se vloží do kalhotek, upevní se pomocí adhezivních proužků a pohltí všechny pachy i vůně, jež se k němu dostanou. Plyny neutralizuje látka napuštěná aktivním uhlím a sloučeninou, která zabíjí mikroby. Je ale nutné dodat, že látka nepohlcuje zvuky. Tak daleko dosud moderní doba nepokročila.


Několik důvodů,
PROČ JÍST RYBY

Mají extrémně nízký obsah tuků ve svalovině a rybí tuk obsahuje cenné polynenasycené mastné kyseliny. Pravidelná konzumace ryb je součástí všech redukčních diet a doporučení zdravého životního stylu. Rybí maso také obsahuje značné množství minerálů a vitaminů. Jeho pravidelná konzumace je doporučována jako prostředek při předcházení kardiovaskulárním potížím. Je rovněž zajímavé, že rybí maso opouští náš žaludek již dvě až tři hodiny po jídle. Díky této lehké stravitelnosti je velmi vhodné pro výživu sportovců i těch, kdo nechtějí příliš přibrat.


Dobrá zpráva. UŠETŘÍME!

U téměř 3000 léčivých přípravků klesla od 1. listopadu maximální cena. Pacienti by díky tomu mohli ušetřit ročně až 1,64 miliardy korun a úspora zdravotních pojišťoven by mohla dosáhnout 1,4 miliardy korun. Klesnou například ceny přípravků proti bolesti. Oznámil to Státní úřad pro kont rolu léčiv. Pokles cen přispěje k tomu, že přibude léků, u nichž se doplatek započte do pětitisícového ročního limitu.


HUDBA
zvyšuje pozornost

Pozornost a výkonnost mozku se podle amerických odborníků zvyšuje při poslechu hudby. Maximální mozkové činnosti prý člověk dosáhne v momentě, kdy jedna skladba končí a další začíná. Lidé poslouchající hudbu totiž zapojují do činnosti části mozku, které řídí centrum pozornosti a obezřetnosti, tvoří předpovědi a aktualizuje paměť událostí.


Důležitá je
i VLHKOST VZDUCHU

Ve vytopených místnostech, zejména těch, kde se vyskytují děti, by měla být správná vlhkost vzduchu. Zabrání se tak vysychání nosní sliznice či naopak přemnožení roztočů a plísní, které svými enzymy následně sliznici poškozují. A když už k podráždění nebo vysušení sliznice došlo, doporučují odborníci v poslední době kapat dětem do nosu především kapky izotonické, tedy ty, které mají stejnou koncentraci iontů jako tělní tekutiny, čímž je zajištěna jejich dobrá tolerance. Na trhu je v současné době celá řada přípravků, které tyto požadavky splňují, například nosní kapky Libenar pro děti, Hysan-Baby, Stérimar bébé a další.


FOTO Zdravie/profimedia a archiv redakce