Platí MOBILEM

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze nedávno nabídla všem svým návštěvníkům novou službu usnadňující úhradu povinných regulačních poplatků za návštěvu u lékařů. Třicetikorunovou platbu nyní mohou pacienti pohodlně provést ze svých mobilních telefonů prostřednictvím SMS plateb, díky čemuž odpadá nutnost zdlouhavé osobní návštěvy některé z hotovostních pokladen. Úhrada regulačního poplatku pomocí SMS je jednoduchá: pacient ze svého mobilu odešle zprávu ve stanoveném tvaru na stanovené číslo a obratem obdrží potvrzující zprávu, kterou se prokáže v ordinaci.

HUBNUTÍ
se zeleninou

Výbornými prostředky k odbourávání nadbytečných tuků jsou i některé druhy zeleniny. Jak fungují?
  • Zelí zbavuje boky tukových polštářků obsahem vlákniny, vitaminem C, hořčíkem, vápníkem, železem, jódem a zinkem.
  • Cibule snižuje hladinu krevního cukru a podněcuje spalování tuků.
  • Brokolice rozpouští tukové buňky značným obsahem vitaminu C a vápníku.
  • Celer odvodňuje a povzbuzuje metabolismus tuků, a to díky hořkým substancím, éterickým olejům a rostlinným hormonům.
  • Artyčoky svou účinnou látkou zvanou cyarin zbavují tělo zplodin.
  • V čekance je zase hořká látka, která aktivizuje trávení a metabolismus.

Hlídejte si
ZRAK

Zelený zákal je závažné oční onemocnění. Postupně ničí vlákna zrakového nervu a takové poškození je již nevratné. K většímu povědomí o této nemoci má přispět i nový edukační projekt www.zeleny-zakal.cz, který byl založen při příležitosti vyhlášení Světového dne glaukomu. Na novém webu se například dozvíte, že zeleným zákalem může onemocnět každý, i když existují rizikové faktory, které jeho pravděpodobnost zvyšují. Mezi nejdůležitější se řadí vyšší věk a zvýšený nitrooční tlak. Vyšetření nitroočního tlaku je bezbolestné a může ho provést kterýkoliv oční lékař.

POCHOD,
který pomáhá

Pojďte společně s Monikou Absolonovou na AVON POCHOD proti rakovině prsu. V pořadí již osmý ročník odstartuje v sobotu 14. června 2008 v pravé poledne z dolní části Václavského náměstí v Praze. Zapojením do pochodu všichni účastníci podporují aktivity boje proti rakovině prsu a současně dávají najevo sympatie ženám, které s nemocí bojují. Zúčastnit se může každý, kdo si zakoupí tričko nebo kšiltovku v ceně 300 Kč, čímž zároveň přispěje na konto Avon proti rakovině prsu. Pro účastníky je opět připraven kulturní program na startu a také v cíli, který bude v areálu O2 Žlutých lázní v Podolí.


FOTO Zdravie/profimedia a archiv redakce