Vejde se

I DO KABELKY

Máte problém s unavenýma očima? Vyzkoušejte první pomoc v podobě chladivé tyčinky, která se vám vejde i do malé kabelky. Zmírňuje otoky očních víček a odstraňuje kruhy a váčky pod očima. Obsahuje mangan, který aktivuje zpomalenou mikrocirkulaci v pleti, která je příčinou viditelné únavy. Okolí očí hydratuje a osvěžuje. Poslouží i jako skvělý podklad pod make-up.


Léčivý gel
Z KRVE

Gel vyrobený z vlastních krevních buněk pacienta hojí rány na kůži rychleji než klasické léky. Zjistili to američtí vědci, kteří očekávají, že nová metoda by mohla pomoci pacientům dříve se zotavit po operacích a omezit komplikace u lidí, jejichž kůže se hojí pomalu, například diabetikům.


PO ZMRZLINĚ
nemusíte ztloustnout

Zmrzlina je méně kalorická, než si většina lidí myslí. Podle odborníků je pro postavu mnohem neškodnější než sušenky nebo bonbony. Zejména řada ovocných druhů zmrzlin má jen kolem tří procent tuků a maximálně do dvaceti procent cukru.SVĚŽÍ
díky rybám

Takzvané nenasycené mastné kyseliny omega-3, které jsou obsaženy především v rybím tuku, přispívají mimo jiné i k zachování duševní svěžesti ve stáří. Rybí tuk se osvědčil především u lidí s vysokým krevním tlakem a vysokou hladinou cholesterolu v krvi. Studie ukázaly, že stravovací režim, jehož součástí je konzumace omega-3 kyselin, zvláště pak kyselin známých pod zkratkami EPA a DHA, chrání proti vzniku demence a Alzheimerovy choroby.


PIVO
a dieta?

Pro lidi, kteří si hlídají váhu, jsou alkoholické nápoje zapovězeny – podporují totiž chuť k jídlu a nabourávají vůli dodržovat dietní pravidla. Pro štíhlou linii je určitým nebezpečím i větší množství piva. Kvůli svému složení a vysokému obsahu cukru podporuje ukládání tuků, zejména v oblasti břicha. Navíc je alkohol vysoce kalorický, například sto gramů bílkovin či sacharidů obsahuje průměrně 1700 kilojoulů, alkohol má ve stejném množství zhruba 2900 kilojoulů, tedy téměř dvakrát tolik.


Spokojení
TLOUŠTÍCI?

Tlustí lidé skutečně trpí méně často depresemi. Mají sice častěji zvýšený krevní tlak, trpí cukrovkou nebo kornatěním tepen, ale na duši přebytečná kila působí pozitivně. Alespoň tak to funguje u mužů. Zjistili to švédští vědci, podle kterých je příčina této souvislosti hormonálního charakteru.


FOTO Zdravie/profimedia, RIO MARE, GERNÉTIC a archiv redakce