PIGMENTOVÁ
znaménka

Máte hodně pigmentových znamének? Potěšíme vás. Vědci z londýnské King’s College zjistili, že čím více těchto znamének na kůži člověk má, tím více má jeho DNA schopnost odolávat projevům stárnutí. „Výsledky této studie jsou skutečně velmi vzrušující, neboť ukazují vůbec poprvé, že lidé se znaménky mohou mít výhody ve snížené rychlosti stárnutí,“ prohlásila nadšeně vedoucí výzkumného týmu Veronique Batailleová.Sex
JE ZDRAVÝ

  • Z lékařského a psychologického pohledu sex neslouží pouze k plození, ale má mnohem hlubší význam. Britští lékaři sestavili celý seznam důvodů, proč si sex s partnerem užívat a proč se mu věnovat často. Které z nich jsou nejpozoruhodnější?
  • Sex je nejlepší kosmetikou. Při sexu ženské tělo produkuje dvojnásobek hormonu estrogenu, který pomáhá udržovat vlasy lesklé a pokožku jemnější. Při pocení během sexu se čistí kožní póry, snižuje se riziko rozvoje dermatitidy a pleť se rozjasňuje.
  • Sexuální aktivity snižují riziko nachlazení a onemocnění chřipkou. Dva pohlavní styky týdně zvýší hladinu imunoglobulinu A v těle o třicet procent, dojde tak k posílení imunity.
  • Při sexuálním dovádění tělo spaluje více energie a hubne. Při jednom sexuálním dovádění lze spálit až 200 kcal, které odpovídají patnáctiminutovému běhu.
  • Dobrý sex a orgasmus omezuje podráždění nosu a rýmu. Je přirozeným antihistaminikem, takže omezuje symptomy astmatu, senné rýmy a alergií.
  • Při pravidelném sexu klesá rovněž hladina cholesterolu v krvi a upravuje se poměr špatného a dobrého cholesterolu.

NA CHLOUPKY
vyzraje modré světlo

Ženy se bez chloupků cítí čistější a přitažlivější, tvrdí psychologové. Právě proto se jich zbavují už od dob starého Egypta. Dnes však už při depilaci nikdo trpět nemusí. Existuje totiž řada „nebolestivých“ metod. Jednou z nejnovějších je AESTHERA-PPx terapie, která k redukci nežádoucího ochlupení ze všech částí těla používá takzvané modré světlo. „Hlavní výhodou této metody je bezbolestnost a rychlost ošetření. Například depilace chloupků ze zad nebo nohou trvá necelých třicet minut,“ popisuje novinku dermatoložka z kliniky GHC Praha Nina Koutná.


Komfort
z NASA

Pokud zrovna sháníte novou matraci, zkuste se poptat po takzvané líné pěně – materiálu, který vznikl v Národním úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) pro zlepšení komfortu astronautů. Nyní se tato viscoelastická pěna používá i k výrobě matrací a polštářů. Její předností je, že se dokáže dokonale přizpůsobit lidskému tělu. Například mění tvrdost na základě hmotnosti a tělesné teploty nebo díky efektu takzvaného pomalého vracení se zpět materiál na uživatele nevyvíjí žádný protitlak. Tělo je tak na matraci rozloženo rovnoměrně, čímž se zabraňuje proleženinám, zároveň dochází k lepšímu prokrvení těla a také k lepšímu uvolnění svalů a kloubů. Matraci s línou pěnou u nás vyrábí například Gumotex.


FOTO Zdravie/profimedia, TESCO a archiv redakce