Vitaminy
A SEX

Pokud se vám v sexuálním životě nevede, stojí za to popřemýšlet, zda máte dostatek vitaminů. Správná výživa je totiž pro kvalitní milování a vyvrcholení velmi důležitá. Mezi významné sexuální vitaminy patří v tucích rozpustné vitaminy A a E a ve vodě rozpustné vitaminy B1, B3 a C. První zmíněný je důležitý pro rozmnožování. Nedostatek vitaminu A se projeví v zakrnění varlat a vaječníků vedoucím až k neplodnosti. Dále způsobuje nedostatek pohlavních hormonů a vysychání pokožky. Zdrojem této látky jsou ryby, vejce, sýry, jogurty a listová zelenina či žlutooranžové ovoce.SIESTA
na pracovišti?

Lidé, kteří občas usnou v práci, mají teď výborný argument! Jak ukázal nedávný společný výzkum vědců z řeckých Atén a amerického Bostonu, na chvilku si po obědě zdřímnout pomáhá zabránit vzniku vážných srdečních onemocnění – a to platí zvláště pro muže. Polední siesta patří k životnímu stylu zvláště v zemích s teplejším klimatem. Dosud se soudilo, že hlavní zásluhu na větší dlouhověkosti obyvatel těchto zemí má lehčí strava plná zeleniny a olivového oleje. Nová studie ukazuje, že svou roli hraje i zvyk si po obědě odpočinout.


NESTAČÍ
jen setřít prach

Odborníci z University of Arizona sledovali pracoviště stovek mužů a žen v osmi různých oblastech amerických měst. Odebrali vzorky z telefonu, počítače, myši, klávesnice či držadel u zásuvek a pak je kultivovali v laboratoři. Co zjistili? Že kancelářský stůl na pracovišti obydluje více bakterií než toalety na tomtéž pracovišti!


LÍBÁNÍ
je zdravější

Profesor Donald Eccles z Institutu pro výzkum onemocnění způsobených nachlazením v britském Cardiffu přišel s dobrou zprávou. Podle něj je prakticky nulové nebezpečí nákazy rýmou při líbání! Je totiž přesvědčen, že když se při polibku dostanou viry do úst políbeného, nehrozí žádné nebezpečí přenosu infekce. Nejběžnější způsob přenosu choroboplodných zárodků je totiž rukama. Z nich se pak dostanou při běžném mnutí očí či drbání na nose nejsnáze do organismu. Proto také větší riziko onemocnění než mladým, kteří se při setkání líbají, hrozí příslušníkům starších ročníků, uvyklým si při této příležitosti potřásat pravicí.

FOTO Zdravie/profimedia, Signal a archiv redakce