Máte rádi

BORŮVKY?

Právě toto ovoce se pravděpodobně co nevidět zařadí mezi potraviny, které pomáhají bojovat proti rakovině střev. Obsahují totiž jistý druh přirozeného antioxidantu, který pomáhá ničit volné radikály vyvolávající růst rakovinných buněk. K tomuto závěru dospěli vědci z Americké chemické společnosti. Již dříve bylo zjištěno, že tento antioxidant pomáhá také snižovat hladinu cholesterolu a regulovat množství cukru, což je důležité v boji proti cukrovce druhého typu.LEVNĚJŠÍ
biopotraviny

Více než čtyřicet bioproduktů pro zdravou výživu zavádí do svých prodejen PLUS DISCOUNT. Najdete je pod značkou „BioBio – biovýrobky pro všechny“. Nové výrobky mají českou certifikaci pro bioprodukty a zástupci společnosti také slibují, že budou cenově velice zajímavé.


O MYKÓZÁCH

Chodíte rádi do bazénu? Doporučujeme podívat se na nové webové stránky mykoza.cz. Ušetříte si tak problémy, které byste si mohli přivodit z návštěvy bazénu nebo sauny. Najdete zde základní údaje o nemoci a její léčbě a nechybí poradna, ve které na dotazy odpovídají zkušení lékaři. Mykóza je plísňové onemocnění postihující kůži, nehty nebo sliznice. Projevuje se svěděním, olupováním kůže a v případě nehtů deformací. I když jí podle průzkumů onemocní někdy za život prakticky každý člověk, jen málokdo vyhledá lékaře.


Na bolest
CHYTŘE

Výběr léků, které vám uleví od bolesti, je velký a mnoho z nich je dostupných i bez lékařského předpisu. Jak si vybrat? Odborníci doporučují, aby se lidé při nákupu neřídili názvem, ale obsahem účinné látky. U léků na bolest jsou takovými látkami nejčastěji ibuprofen a diklofenak, které velmi dobře zabírají, a také dobře známý paracetamol. Ten sice tlumí bolest méně, ale je podle odborníků šetrnější.


ZAKÁŽOU
cigarety a alkohol?

Skupina britských vědců navrhla vládě, aby zařadila tabák i alkohol mezi zakázané drogy. Pokud by se tak stalo, pak by alkohol měl podle jejich analýzy být ve skupině A, tedy nejtěžších drog, a tabák ve skupině B. Britská stupnice má tři úrovně zákonem zakázaných drog, na nejnižší je dnes například marihuana.

FOTO Zdravie/profimedia a archiv redakce