Máte rádi
JABLKA?

Jedno jablko denně dokáže udržet lékaře v bezpečné vzdálenosti od vás! Ukazuje se totiž, že jablka jsou doslova nabita flavonoidy a polyfenoly, což jsou látky, které pomáhají redukovat poškození buněk a tkání lidského těla. Vědci z Cornellovy univerzity v New Yorku zjistili, že každodenní konzumace 100 gramů čerstvého jablka i se slupkou má stejný antioxidační účinek jako konzumace 1500 miligramů vitaminu C. A laboratorní studie potvrdily, že fytolátky, které jablka obsahují, snižují aktivitu rakovinných buněk o 30 až 60 procent.


Prima HÁDKA

I hádka může být konstruktivní a nemusí ve vás zanechat špatný pocit. Těm, kdo si život bez hádky neumějí představit, psychologové radí:
  • Nedovolte zlosti a jiným negativním emocím, aby vás ovládly.
  • Používejte věcné argumenty, ne otřepané fráze.
  • Řešte jen aktuální problém a nevytahujte staré záležitosti.
  • Dejte partnerovi čas, aby vám mohl odpovědět, pusťte ho ke slovu.
  • Navrhněte společný kompromis, netrvejte výlučně na svém řešení.


TANEC je zdravý

Tanec má neuvěřitelně mnoho pozitivních účinků nejenom na naše tělo, ale i na psychiku. Například pomáhá překonat komunikační bariéry a překážky fyzického i psychického původu. Pomáhá při depresi, schizofrenii nebo neuróze. Uvolňuje, proto je ideálním pohybem po úrazech a může zmírnit i chronickou bolest.


Rybami
PROTI AGRESIVITĚ

Hypotézu, že agresivita je způsobena špatnou výživou, se pokusili ověřit v jednom z britských vězení vědci z Oxfordské univerzity. Jídelníček části vězňů byl doplněn o mastné kyseliny obsažené hlavně v rybách a mořských plodech a další potravní doplňky. Za určitou dobu se antisociální chování vězňů zmírnilo, a to zhruba o třetinu!


PRYČ
s nadbytečnými kily!

Dieta s následným jo-jo efektem není příliš zdravá, ale odborníci se domnívají, že i taková dieta je lepší než dlouhodobá obezita. V rámci dosavadních výzkumů totiž vědci nezjistili žádný závažný negativní vliv diet s jo-jo efektem na metabolismus. Zdá se tedy, že hlavní je nevzdávat se a s nadváhou bojovat.

FOTO Zdravie/profimedia.cz, Unilever, AVON a archiv redakce