7 triků
PRO HEZKÉ RTY

  1. Před nanášením rtěnky opatrně promasírujte rty peelingovým přípravkem.
  2. Naneste na ně balzám.
  3. Do srdíčka horního rtu nakreslete konturovací tužkou malé písmeno x. Od něj pak veďte linii k vnějšímu koutku úst.
  4. Příliš velký ret zredukujete tak, že konturovací tužkou povedete linku po vnitřní linii rtu. Úzký ret zvětšíte tak, že linku povedete po vnějším obvodu.
  5. Chcete-li zvětšit objem rtů, použijte třpytivý lesk nebo kolagenový zvětšovací lesk.
  6. Zejména v letních měsících uchovávejte rtěnky i balzámy v lednici, aby zbytečně nezměkly.
  7. Neolizujte si rty, snadno popraskají, zejména ve větrném počasí. V případě, že nemáte po ruce balzám, zkuste smíchat lžíci tvarohu s trochou citronové šťávy. Směs naneste na popraskané rty a nechte působit deset minut.

NEPOSLUŠNÉ chloupky

Pokud si odstraňujete chloupky na nohou epilátorem, může se stát, že začnou zarůstat. Je to tím, že při pravidelné epilaci chloupky slábnou a nedokážou si pak prorazit cestu. Ohýbají se a zarůstají. Pomoci jim můžete tím, že budete pokožku nohou pravidelně masírovat masážní žínkou. Kůži tak udržíte jemnou a pružnou a chloupky budou moci normálně růst. Dalším řešením je odborná depilace teplým voskem, při které se pokožka uvolní a chloupky zarůstají méně.


MEDOVÝ ZÁBAL na ruce

Ruce jsou spolu s obličejem nejvíce vystaveny vlivům vnějšího prostředí. Při běžných každodenních aktivitách i v důsledku častého mytí pokožka rukou trpí a vysušuje se. Proto je třeba ji pravidelně ošetřovat hydratačním krémem určeným na ruce. Ke zlepšení vzhledu rukou a nehtů ale pomáhají i přírodní prostředky. Vyzkoušejte třeba zábal s medem: V misce smíchejte lžičku medu a olivového oleje. Směs pomalu vetřete do pokožky na rukou. Na ruce navlečte mikrotenové sáčky nebo polyetylenové rukavice a zabalte je na půl hodiny do froté ručníku. Poté smyjte. Aplikujte aspoň jednou týdně.


Ochrana
PRO VLASY

V letních měsících zatěžuje vlasy nejen sluneční záření, ale i vítr a slaná nebo chlorovaná voda. Ztrácejí tak přirozený ochranný film, a když o ně nepečujete, vysušují se, lámou a třepí. Pokud chcete, aby vaše hříva neztrácela lesk a vitalitu, musíte ji chránit zejména před ultrafialovým zářením, které zasahuje přímo do struktury vlasu. Nejlepší ochranou před nepříznivými vlivy jsou ochranné spreje na vlasy. Aplikují se podle návodu na mokré nebo suché vlasy. Vlas obalí a chrání ho. Obsahují nejen ochranný filtr, ale i výživné látky, které vlasy hydratují.


I oči potřebují
ODPOČINEK

Naše oči toho musí za den vydržet opravdu mnoho, zejména pokud osm hodin denně zíráme na obrazovku počítače. Proto je důležité dopřát jim odpočinek. Jeho součástí je i správné odlíčení. Když na očích a řasách pravidelně zůstávají zbytky líčidel a řasenky, jsou oči unavenější a citlivější, řasy slábnou a mohou vypadávat. K odličování očí slouží speciální odličovač. Naneseme jej na vatový tampon a ten přiložíme na oko. Necháme chvilku působit a poté šetrně odstraníme oční make-up. Řasenku stíráme jemným pohybem, dokud není tampon čistý. Pro hodně citlivé oči je vhodnější odličovač bez oleje, naopak při používání voděodolné řasenky je nutný speciální odličovač s obsahem oleje. Po pečlivém odlíčení lze na řasy na noc nanést čirý gel, který obsahuje výživné složky. Okolí očí ošetřete speciálním očním krémem.

FOTO Zdravie/profimedia.cz, NIVEA a archiv redakce