Nejlepší lék
PROTI CELULITIDĚ

Jednou z příčin nenáviděných dolíčků, které se ženám tvoří na stehnech či zadečku, je nevhodná strava. Dejte proto přednost kvalitním potravinám. Dopřejte si především spoustu zeleniny a ovoce, například papriky, rajčat, kiwi nebo jahod, což jsou potraviny bohaté na antioxidanty. Pijte hodně čisté vody, kávu jen překapanou a s mlékem. Nekuřte a tvrdý alkohol nahraďte občasnou skleničkou červeného. Nejenže budete lépe vyzbrojena na boj s dolíčky, ale také budete štíhlejší a zdravější.


Vlasy vám poděkují

Je toho hodně, co může poškodit vlasy: sluneční záření, horko, mráz, slaná voda, foukání fénem, účes, nešetrné barvení… Co dělat, aby byly naší ozdobou?
  • Vyberte si správný kondicionér odpovídající potřebám vašich vlasů. Naneste na umyté vlasy a nechte působit.
  • Občas naneste na vlasy výživnou masku.
  • Při foukání držte fén aspoň 30 centimetrů od hlavy.
  • Lak nenanášejte přímo na vlasy, ale na hřeben či kartáč. Tím pročešte vlasy od kořínků ke konečkům.
  • Nezapomeňte, že kvalitu vlasů ovlivňuje dostatek spánku a pohybu stejně jako pravidelný přísun proteinů a vitaminů.

KRÉM
na míru

Vrásky děsí každou ženu, ne každá je ovšem ochotná podstoupit plastickou operaci či jiný estetický zákrok. A běžný krém proti vráskám si se stárnoucí pletí už vůbec neporadí. Výzkumní pracovníci kosmetických firem ovšem přicházejí s dalšími a dalšími novinkami. Například v americké firmě Dermagenetics si klient může nechat otestovat pleť. Na základě tohoto testu pak laboratoř vyrobí krém na míru, který vaší pleti pomůže vyrovnat se s nepřátelskými vlivy, zahladí vrásky a zpomalí jejich další tvorbu. A cena? Test stojí v přepočtu 5670 korun, krém 5250 korun.


LESKNE
se vám nos?

Znáte to. Ráno se nalíčíte a napudrujete, a přesto se vám už za dvě hodiny nepěkně leskne nos. Co s tím? Začněte hloubkovou očistou pleti. Použijte gel nebo pěnu a následně pleťovou vodu na mastnou pleť. Tyto přípravky pleť očistí a zklidní. Také stahují póry a regulují výměnu kožního mazu. Poté použijte matovací fluid. Používejte vždy přípravky jedné kosmetické řady. Každá z nich nabízí i přípravky na zmatnění T-zóny, případně korekční tyčinky a krémy pro zakrytí a rychlejší vyléčení drobných zánětů. Občas na pleť naneste čisticí masku.

FOTO Zdravie/profimedia a archiv redakce