GRAPEFRUIT omlazuje

Každý ví, že citrusy jsou zdravé, protože obsahují vitamin C. Ale to není zdaleka všechno. Ženy, které používají parfém s vůní grapefruitu, se mužům jeví mladší, a to až o šest let! K tomuto kurióznímu závěru dospěli vědci z amerických kosmetických laboratoří. Podobné účinky nicméně nepozorovali u voňavkářských produktů obsahujících například příměs jinak velmi zdravé brokolice či banánů, případně máty či levandule.


Krém ve spreji:
IDEÁLNÍ PRO MUŽE

I muži by se měli starat o svůj vzhled. Pokud váš manžel nechce ani slyšet o tom, že by se měl krémovat nebo chodit na kosmetiku, a přesto mu vadí první vrásky v obličeji nebo podrážděná či vysušená pleť, je tu řešení. Kupte mu „krém ve spreji“. Jde o pečující termální vodu, která dodá pleti vitaminy a minerály a zajistí tolik potřebnou hydrataci. Navíc zmírňuje podráždění například po holení. Minerální vody jsou hydratační, čisticí, zklidňující a regenerační. Používání je velmi jednoduché, rychlé a příjemné. Ráno a večer se voda nastříká na obličej a nechá vstřebat. V případě únavy a pro pocit osvěžení ji můžete použít i přes den.


Jak se správně ODLÍČIT

V prvé řadě byste měla znát svůj typ pleti. Pak není problém vybrat si správné odličovací přípravky. Existují produkty na mastnou, normální, suchou i citlivou pleť. Potom už záleží jen na tom, jestli dáváte přednost gelové a pěnové konzistenci nebo odličovacím krémům a mlékům. Po odlíčení nezapomeňte na dočištění a tonizaci pleti pleťovou vodou.


VYZRAJTE na vějířky!

Víte, že pleť kolem očí a na očních víčkách je mnohem tenčí než pokožka obličeje? Obsahuje i méně mazových žlázek a má jinou strukturu. Krém určený k péči o pleť obličeje proto nedokáže do pokožky kolem očí proniknout. To umí jen speciální oční krém. Na ten si ale většina žen vzpomene, až když se jim začnou tvořit vějířky vrásek. Přitom oblasti očí je třeba věnovat pozornost preventivně, už v mládí, protože právě zde se tvoří vrásky nejdříve. Také k odličování pleti kolem očí jsou určeny speciální přípravky. Pokud už vrásky máte, používejte dobrý výživný oční krém. Vyzkoušet můžete i liftingové sérum.

FOTO AVON a archiv redakce