Jak se nosí VŮNĚ

Také neuděláte ani krok bez své oblíbené vůně? Ani vám neuškodí zopakovat si základní pravidla jejího používání:
  • Vůni aplikujte nejlépe na pulzující místa, tedy na zápěstí, pupek, klíční kost, kotníky či do kolenních jamek.
  • Okolí by mělo vaši vůni zaregistrovat, až když se k vám přiblíží na vzdálenost paže.
  • Nejtrvalejšího účinku dosáhnete, když použijete celou řadu, tedy pěnu do koupele či sprchový gel, poté tělové mléko a nakonec vlastní vůni.
  • Suchá pokožka vyžaduje častější aplikaci. Voní totiž kratší dobu a méně intenzivně než mastná.

RELAXUJTE s mandarinkou

Uklidňující koupel může mít větší efekt, pokud si ji zpestříte éterickým olejíčkem. Když se chcete zbavit celodenního napětí, přidejte do vody šest kapek mandarinkového oleje, kapku jasmínového a kapku skořicového. Mandarinka vám zlepší náladu, jasmín vás uvolní a skořice zahřeje. Při ranní sprše zase použijte sprchový gel s výtažky ze zeleného čaje, který organismus skvěle nastartuje.


Pupínky NEJEN V OBLIČEJI

„Zakné“, tedy „akné“ na zadečku sice zůstává ve většině situací skryto před zraky našeho okolí, ale nás samotné pěkně štve. Nepříjemně umístěné pupínky sice vypadají úplně jako akné, ale příčiny jejich vzniku jsou zcela odlišné. Velkou roli hraje horko, tření a pocení, zejména nosíte-li příliš těsné nebo neprodyšné oblečení. Pomůže vám pravidelný peeling. Pokud se stav nezlepšuje, navštivte dermatologa. Opětovnému vzniku pupínků předejdete, když dáte přednost bavlněnému prádlu a volnému oděvu. Sportujte ve volných šortkách se síťovanou podšívkou nebo v šortkách ze speciální látky, která odvádí pot.


BEZ KONDICIONÉRU ani ránu

Vlasům škodí UV záření, slaná voda, horký vzduch, chemické ošetření i účesy. Tyto škody pomáhá odstranit vhodně zvolený kondicionér, který odpovídá potřebám vašich vlasů. Aby jeho působení bylo co nejúčinnější, zvolte tento postup: umyté vlasy nejprve prosušte ručníkem a teprve pak naneste malé množství kondicionéru. Zabráníte tím jeho rozpuštění ve vodě. Nechte působit po doporučenou dobu a dobře opláchněte. Ještě intenzivnějšího účinku dosáhnete, když na osušené vlasy nanesete kondicionér a zabalíte je do ručníku, který jste namočila do horké vody a vyždímala. Přes ručník natáhněte igelitový sáček a nechte působit deset minut. Poté opláchněte.

FOTO Zdravie/profimedia.cz a archiv redakce