BARVIT? Ano, ale včas!

Blíží se doba dovolených a většina žen chce na pláži nebo na večerní promenádě podél mořského pobřeží vypadat co neatraktivněji. Plánujete změnu účesu, a zejména barvy vlasů? Raději si pospěšte! Rozhodně si vlasy nebarvěte až těsně před odjezdem na dovolenou. Po barvení totiž ztrácejí přirozený pigment melanin, který jim pomáhá filtrovat ultrafialové záření. Vlasy se tak mnohem rychleji vysuší. Ale to není jediný problém. Slunce barvu vyšisuje, tím spíš, když budete svou hřívu sušit přímo na slunci. Toužíte-li tedy po změně, zajděte ke kadeřníkovi aspoň dva týdny před dovolenou. Kromě nové barvy si nechte zastřihnout konečky vlasů, účes se vám bude lépe tvarovat.


Pryč s ČERNÝMI TEČKAMI!

Na vzniku rozšířených a zanesených pórů se mnohdy podílí i nezdravá strava. Nadměrné množství tuků totiž přispívá k nadměrnému maštění pleti. Přebytečný tuk, který nedokáže organismus zpracovat, je vylučován póry, ucpává je a rozšiřuje, oxiduje v nich a vytváří černé tečky. Mezi nezdravé tuky patří především uzeniny, tučné maso, plnotučné mléčné výrobky, smažené potraviny. Také strava s přemírou cukrů a bílého pečiva může přispět k ochabování tkání a rozšiřování kožních pórů. Chcete-li tedy mít pěknou pleť, omezte nezdravé tuky a cukry, zařaďte do jídelníčku rostlinné, za studena lisované tuky, semínka, ořechy, celozrnné obiloviny, luštěniny a ryby.


Vyměňte polštář!

Máte sklony k dvojité bradě? Zkontrolujte si, na jakém polštáři spíte. Špatně zvolený polštář totiž může ublížit nejen vaší krční páteři, ale i pokožce krku. Velký polštář ihned vyměňte za menší, plošší. Krk budete mít ve zhruba stejné rovině jako tělo. Spát byste měli na boku. V boji s vráskami a dvojitou bradou pomáhá i vhodná kosmetika. Krk večer ošetřete krémem, který používáte na tvář. Nanášejte jej ve směru proti zemské přitažlivosti. Pokožce krku prospěje i nenáročné cvičení. Sedněte si ráno na postel a vytahujte hlavu dopředu, dokud nepocítíte, jak se vám pokožka pod bradou napíná. Uvolněte se a opakujte ještě třikrát.


ČERVENÉ ŽILKY odstraní laser

Rozšířené žilky na tváři vypadají neesteticky, ale dnešní estetická medicína pro ně má řešení – ošetření laserem. Délka a intenzita zákroku závisí na rozsahu poškození. Laserový paprsek proniká přímo k cévce, kůži nijak nenaruší. Metoda je bezbolestná, pocítíte jen jemné štípnutí. Po použití laseru může být pokožka podrážděná, začervenalá a oteklá. Tyto potíže za několik dní odezní.

FOTO Zdravie/profimedia.cz, NIVEA a archiv redakce