Místo léků mléko

Konzumace mléčných výrobků prý snižuje riziko diabetu. Vědci z Massachusetts přišli na to, že muži, kteří denně konzumují dostatek mléčných výrobků, mají nižší riziko diabetu druhého typu. K tomuto závěru došli na základě dlouhodobé studie, do které bylo zahrnuto celkem 41 254 mužů bez anamnézy diabetu, kardiovaskulárního onemocnění či rakoviny. Během následujících dvanácti let sledování u nich bylo zaznamenáno 1243 případů diabetu druhého typu a odhalena spojitost mezi konzumací mléčných výrobků a sníženým rizikem diabetu.


Káva v těhotenství

Káva je nápoj velice oblíbený zvláště u žen, a to i u těhotných. Avšak vědci doporučují, aby těhotné ženy nápoje s kofeinem, tedy kávu, čaj nebo kolu, raději omezily. Bylo totiž zjištěno, že kofein umí prostoupit placentární bariérou a tak se dostává do krve plodu. V těhotenství se navíc zpomaluje jeho odbourávání ze tří až čtyř až na 18 hodin, takže dlouhou dobu koluje v krvi. Při sledování plodu u žen v 38. týdnu těhotenství bylo zjištěno, že kofein snižuje průtok krve placentou téměř o čtvrtinu a tak snižuje přívod živin a kyslíku k plodu. Z tohoto důvodu se ženám konzumujícím kávu během těhotenství rodí častěji děti s nižší porodní hmotností. Kofein může narušit nejen růst plodu, ale také jeho vývoj. Káva také prý způsobuje zrychlení srdeční akce a dechové frekvence plodu. Další negativní vlastností kofeinu je, že zvyšuje vylučování vápníku močí a snižuje vstřebávání železa. Následkem může být negativní vápníková bilance a chudokrevnost matky i plodu. Kofein se také vylučuje v mateřském mléce a tak působí i na kojence. Důsledkem může být neklid a nespavost dítěte.


Dvakrát týdně

Čeští muži a ženy ve středním věku žijící v dlouhodobém partnerském vztahu jsou se svým sexuálním životem převážně spokojeni. Podle agentury STEM/MARK, která nedávno zveřejnila výsledky rozsáhlého průzkumu sexuálních zvyklostí české populace, to tvrdí až 71 procent respondentů. Lidé ve středním věku se pravidelně milují, nejčastěji dvakrát až třikrát týdně. Pohlavní styk častěji než jednou za čtyřiadvacet hodin je však spíše výjimečný. Respondenti dále uváděli, že se o sexu poměrně rychle rozhodují, od první myšlenky k její realizaci údajně neuplyne déle než třicet minut. Pohlavní styk trvá v průměru patnáct minut.


Hodně vody

Nízkoenergetická dieta bohatá na vodu je účinnější než dieta s nízkým obsahem tuku. Vědci z Pensylvánské univerzity zjistili, že obézní ženy, které držely dietu s vysokým obsahem vody, prokazatelně rychleji zhubly v porovnání s ženami omezujícími tuky. Do studie bylo zahrnuto celkem 101 obézních žen. V první skupině byly ženy se sníženým energetickým příjmem. Ve druhé ty, které držely dietu se sníženým obsahem tuku. Výsledky ukázaly, že zavedení nízkoenergetických potravin s vyšším obsahem vody do jídelníčku bylo efektivnější než snížení příjmu samotného tuku.