Banány zlepšují libido

Podle vědců obsahují právě banány všechny potřebné látky k udržení sexuálního apetytu. Na moci banánů se podepisuje vhodná kombinace draslíku, vitaminu B6, vitaminu C a kyseliny listové. Banány pak prý dělají skoro stejné zázraky jako proslulá viagra. Kromě banánů však obdobnou službu prokáže okurka, mrkev nebo chřest. Okurky a mrkev mají plno vlákniny, u chřestu se cení jeho antioxidační vlastnosti. Na seznamu sexu prospěšných látek jsou také jablka, avokádo, borůvky, chilli papričky, čokoláda, fíky, zázvor, hroznové víno, česnek, med, ořechy, špenát a rajčata.


Manželství prospívá zdraví

Jedna z mnoha studií zabývající se okolnostmi vzniku dosud nevyléčitelné Alzheimerovy nemoci tvrdí, že lidé, kteří nikdy neuzavřeli manželství, jsou dvakrát až třikrát více ohroženi touto chorobou než ti, kteří se ožení či vdají. Jen v USA trpí Alzheimerovou nemocí kolem čtyř milionů osob. V České republice je mezi lidmi ve věku do 65 let postiženo demencí asi pět procent populace, z toho více než polovina trpí přímo Alzheimerovou chorobou. Podle studie vědců z univerzity v Bordeaux, kteří opakovaně vyšetřili téměř čtyři tisíce osob ve vyšším věku, byl podíl případů demence výrazně vyšší u nikdy nesezdaných osob v porovnání s ženatými a vdanými.


Raději spěte!

Obětujete spánek kvůli práci? Nedělejte to! Bez spánku se totiž nedá žít. Určitou dobu člověk vydrží, ale pak to s ním jde rychle z kopce. Delším odpíráním spánku se dá snadno propracovat i k halucinacím. Ne nadarmo je jednou z nejúčinnějších výslechových metod neustálé udržování vyslýchaného člověka v bdělém stavu. Navíc si notoričtí nevyspalci koledují o vysoký krevní tlak, kardiovaskulární choroby a cukrovku. Také jim postupně slábne imunitní systém, svaly se jim po námaze obtížněji regenerují, mají poruchy soustředění a vynechává jim paměť.


Muži, tloušťka a IQ

Muži, kteří jsou obézní, možná nemají tak čilý mozek jako hubení muži. K tomuto závěru dospěli američtí vědci. Muži s indexem hmotnosti 30 a více, což odpovídá hmotnosti přibližně 100 kilogramů při 170 centimetrech výšky, vykázali značně horší výsledky při testech mentálních schopností. Není však jasné, zda obezita způsobuje nižší IQ, anebo tomu je naopak. Badatelé z univerzity v americkém Bostonu jsou ale přesvědčeni, že nezdravá strava, jejímž důsledkem je přírůstek hmotnosti, může poškozovat cévy, které zásobují mozek. U žen ale žádnou spojitost mezi nadváhou nebo obezitou a inteligencí neobjevili. To podle nich lze vysvětlit skutečností, že v mužském a ženském těle se tuk neukládá stejným způsobem.

FOTO archiv redakce