Maminky, hýbejte se

Cvičení v těhotenství je zdravé. Neškodí ani jogging, běhání, jízda na kole nebo vyjížďka koni. Alespoň to tvrdí Renate Huchová z Curyšské univerzitní kliniky. Pro německý časopis Stern doslova prohlásila: „Špatný názor na sport provozovaný budoucími matkami spočívá v předsudcích a zastaralých doporučeních v učebnicích.“ Pravděpodobnost toho, že je sport v těhotenství pro matku a dítě prospěšný, je totiž podle ní mnohem vyšší než možnost, že by sport dítě poškodil. Trénováním těla se navíc zabraňuje odbourávání svalové hmoty a předchází se tak bolestem zad a trombóze, které patří k častým těhotenským potížím. U žen, které sportují, se také zvyšuje vylučování endorfinu, což podle vědců umožňuje slaběji vnímat různé bolesti související s těhotenstvím.


Nová antibiotika

Nová silná antibiotika by mohla podle vědců poskytnout krokodýlí krev. Vědci totiž zjistili, že imunitní systém těchto plazů je schopen zničit i virus HIV. Imunita krokodýlů je tak silná, že dokáže zabránit šíření životu nebezpečných infekcí i po tvrdých soubojích o teritorium, při kterých zvířata často utrpí vážná otevřená poranění.


Sexy sekretářky

Američané jsou přesvědčeni, že nejvíce sex appealu mají v sobě sekretářky. V průzkumu na toto téma dále vyšlo najevo, že mužští kolegové sekretářkám mnohdy důvěřují natolik, že jim prozrazují svá rodinná tajemství a očekávají od nich radu. Sekretářky jsou ale také častým objektem flirtování. Neporovnatelně méně náklonnosti projevují muži kolegyním z oddělení marketingu, odbytu nebo personalistkám.


Zachrání nás myši?

Američtí vědci z Texasu ohlásili úspěšnou zkoušku proteinu, který prodloužil život laboratorní myši život až o třetinu. Jak dále vědci v odborném časopise Science uvedli, gen produkující stejný protein existuje i u lidí. Vědci se nyní soustřeďují na odstranění vedlejších škodlivých příznaků spojených s podporou genu, který vzácný protein produkuje. Podobnost genu u myší a lidí však dává podle vědců naději, že lze nalézt lék i na takové nemoci, jako je rakovina nebo Alzheimerova choroba.

Foto Zdravie/profimedia.cz/CORBIS, NIVEA a archiv redakce