Pánevní dno není dno pánve aneb Vliv pánevního dna na naše zdraví

Pánevní dno je vlastně něco jako miska skládající se z několika vrstev svalů. Má za úkol podržet všechny orgány, jako jsou močový měchýř či střeva, ale u žen i děloha, na svém místě. Představte si třeba titána Atlase, jak drží na ramenou celá nebesa. Pánevní dno funguje podobně. Ochablé pánevní dno (svalstvo pánevního dna) způsobuje posun vnitřních orgánů, různé tlaky na páteř, ale i zjednodušeně řečeno „netěsnost“ močové trubice. Díky tomu nás bolí záda, kyčle, hlava, ale může nás trápit i samovolný únik moči (inkontinence).


Co s tím?

Jak podobným potížím předejít a jak se jich zbavit? Svaly pánevního dna je třeba cvičit! Osvědčenými pomůckami pro posilování svalstva pánevního dna u žen jsou venušiny kuličky. Nevěřícně čtete tu větu znovu? TY Venušiny kuličky? Erotická pomůcka? ANO! Venušiny kuličky se sice řadí mezi erotické pomůcky a prodávají je zejména sexshopy, ale slouží také jako skvělá pomůcka pro cvičení pánevního dna. Vyzkoušeno, prověřeno.


Venušiny kuličky BOOM Yoyo
Méně je tady více

I při posilování pánevního dna platí, že méně je někdy více. Máme tím na mysli hmotnost kuliček. Ze začátku se doporučuje vyzkoušet kuličky lehčí a zjistit tak, v jaké kondici svaly pánevního dna jsou. No a pak postupně přidávat. Podobně jako v posilovně, kde postupně přidáváte váhu na činkách. I čas nošení je třeba postupně navyšovat. Začít stačí asi na deseti minutách a postupně přidávat podle toho, jak konkrétní žena cítí. Výsledek se ale dostaví a svaly se zpevní. To je jistota. A potěší to nejen vás. Ustanou bolesti a lépe se budete cítit při sexu vy i váš partner. Nicméně to není v žádném případě jen o sexu. Mluvíme o prevenci a první pomoci při případných obtížích, které jsme zmínili výše – bolesti zad, kyčlí, inkontinence a další související obtíže.

Zaujala vás možnost, jak předcházet nepříjemným obtížím? Zvažujete vyzkoušení venušiných kuliček? Vyberte si na Sexshop.cz. Jsme diskrétní a vaši novou cvičební pomůcku dodáme do druhého dne. Stačí se rozhodnout to jen zkusit…


Venušiny kuličky Satisfyer Balls


Venušiny kuličky Fifty Shades of Grey
Komerční prezentace
 Zpět