Trendy v líčení pro podzim a zimu

Přirozeně vypadající pleť, zvýrazněné oči, široká škála odstínů. Minimalismus, osobitost, ale i extravagance.

Dobrou zprávou je, že je vlastně vše dovoleno. Jedno pevné pravidlo ale existuje: Prezentace módních domů a kosmetických značek vychází ze zkušenosti s koronavirem a s tím, jak ovlivňuje zdraví, pokožku nevyjímaje, a proto by dekorativní kosmetika měla plnit i pečující funkci. Důraz je pak kladen na naši individualitu, ale také na ohleduplnost a toleranci vůči našemu okolí a uvědomění si, že náš styl a vkus není normou. Jen tak si můžeme dovolit být odvážné a svobodné.


Buďme samy sebou

„Největším trendem roku 2021 je čistá, hydratovaná a přirozeně vyhlížející pokožka,“ říká make-up artistka značky Bobbi Brown Hollie Ellis a dodává: „Líčení by mělo oslavovat naši přirozenou krásu a pracovat s tím, co máme, nikoli se zaměřovat na to, že z nás má udělat někoho jiného.“ Základem jsou tedy hydratační a regenerační make-upy, bb krémy, primery či multifunkční líčidla. Mají být lehké, aby dokonale splynuly s pokožkou, a korespondovat s tónem pleti, aby nevytvářely nepřirozenou masku. Aplikace tvářenek pak vychází z předpokladu, že budeme nosit i nadále respirátory, a tak se nebojte je aplikovat výš nad lícní kosti, téměř až ke spánkům, kde ale uberte na intenzitě.

Zaměřeno na oči

Nošení roušek ovlivňuje i líčení očí. V plné intenzitě se vrací kouřové líčení, a to v široké paletě barev inspirovaných zemí – hnědo-fialové, béžové, zlato-růžové či bronzové. Méně odvážné ženy je mohou aplikovat jako přirozené blendování, tedy jemné přechody mezi jednotlivými odstíny nebo monostínem pouze na pohyblivé víčko. Ke slovu se vracejí i neotřelé linky různých tvarů a intenzity, ale především barevné: červené, růžové, zlaté, modré, zelené či bílé! Takové linky jsou dominantou líčení, takže jsou doplněny pouze řasenkou, vhodně zvolenou rtěnkou či leskem a upraveným obočím. To je stále přirozené, vyčesané, jemně zvýrazněné a zafixované.

Nestárnoucí klasika

Víc než kdy jindy by rtěnka, lesk či multilíčidlo neměly chybět v naší kosmetické taštičce. Make-up artisté vzkazují, že rtěnka vyjadřuje naši odhodlanost a svobodu. A která barva je nejvíc top? Samozřejmě nestárnoucí červená! Dodává sebevědomí, podtrhuje ženskost, rozzáří každý outfit. Navíc poskytuje nepřeberné množství odstínů. Důležitý je právě výběr toho správného. Červené rtěnky se dělí na ty s modrým a s oranžovým podtónem. Modrý, kterým disponuje klasická tmavá červená, malinová či třešňová rtěnka, sluší ženám se světlou pletí a studeným podtónem – žíly na vnitřní straně zápěstí mají barvu do modra. Pokud máte žíly zelené, váš podtón je teplý – zvolte rtěnky s oranžovým základem. Pro definitivní určení můžete ještě zkusit, zda vám více sluší stříbro (studený) nebo zlato (teplý). Pokud se bojíte precizní aplikace, můžete rtěnku jen vklepat do rtů nebo použít tónovací nebo lesk na rty.

Text: Kateřina Grimmová, foto Shutterstock a archiv redakceDalší informace najdete v záříjovém vydání měsíčníku Zdraví.
 Zpět