Mají virtuální operátoři levnější tarify? Na trhu jich je téměř stovka

Všichni známe jména našich největších mobilních operátorů, kteří pokrývají většinu trhu. Věděli jste ale, že je u nás skoro stovka tzv. virtuálních mobilních operátorů nabízejících své služby?


Pojem virtuální operátor není ve světě ani v Čechách žádnou novinkou a svého času byly přestupy k takovým operátorům poměrně oblíbené. Nabízely totiž daleko výhodnější tarify než známí operátoři. Přestože se může zdát, že zájem o virtuální operátory klesl a kolem tématu už není takový humbuk, je zajímavou informací, že na trhu jich je skoro stovka. A o co vlastně jde?

Virtuální operátor narozdíl od toho standardního nevlastní mobilní síť ani infrastrukturu, ale pronajímá si ji. Tedy přesně řečeno, virtuální operátor si kupuje licenci, aby mohl mobilní síť provozovat.


Jsou virtuální operátoři levnější?

Na tuto otázku se těžko hledá odpověď. Nabídek tarifů je totiž opravdu velká spousta a pokud vás váš aktuální operátor štve a rádi byste ho vyměnili, není nic lepšího, než si nabídky srovnat a vybrat operátora, který vám poskytne tu nejvýhodnější nabídku. Kromě veřejných nabídek tarifů, o kterých se dočtete na webu jednotlivých operátorů, totiž mnoho z nich nabízí i neveřejné unikátní tarify. K těm se můžete dostat třeba v kalkulačce tarifů.

Kalkulačka tarifů se vás v rychlosti zeptá jaký tarif byste si představovali - tedy kolik potřebujete minut, zpráv a dat a poté vám srovná nabídky mobilních operátorů. Vy si můžete vybrat ten, který vám vyhovuje. Výhodou kalkulačky je, že vám smlouvu pomůže i uzavřít.

Sankcím za předčasné ukončení smlouvy odzvonilo

Dobrou zprávou je, že se nemusíte bát ukončit smlouvu s vaším stávajícím operátorem. Od loňského roku totiž neplatíte žádnou sankci za bezdůvodné ukončení. Jedinou podmínkou je, že musíte být u vašeho stávajícího operátora déle než tři měsíce. Pokud tento požadavek splňujete, můžete smlouvu bez výčitek ukončit a přejít k jinému operátorovi. Nepřijdete ani o své telefonní číslo. To si berete s sebou. Jeho přenos trvá 2-3 dny.

Doporučení mobilních tarifů na závěr?

Jak bylo zmíněno výše, lze jen těžko posoudit, který operátor je nejlevnější a který nabízí lepší služby. Pokrytí je aktuálně opravdu na vysoké úrovni a vypadávajícího signálu už se dočkáváme jen výjimečně. Proto před tím, než se pro změnu operátora rozhodnete, rovnejte si nabídky s co nejvíce z nich. Výše zmíněná kalkulačka vám dokáže porovnat nabídky od 43 operátorů. Práce s kalkulačkou vám zabere asi dvě minuty a je to samozřejmě zdarma. Neplaťte měsíčně za mobilní tarif operátorovi, se kterým nejste spokojeni a rozhodněte se pro změnu ještě dnes z pohodlí domova a online.Komerční prezentace
 Zpět